Untitled-12

‘2019 DÖNÜM NOKTASI OLACAK’

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Ağustos ayı Meslek Komitesi toplantısında konuşan KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral,  Türkiye ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, 2019 yılının Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

KUTSO Sosyal Tesisi Âlâ Restoran’daki kahvaltılı toplantıya, Vakıfbank Kütahya Şubesi yeni Müdürü Habip Üsküdar, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, Meclis Başkan Yardımcısı Hasan Öncel, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile 14 meslek komitesinin başkan ve üyeleri katıldı. Kahvaltılı toplantının ardından, her bir meslek komitesi, KUTSO hizmet binasında kendilerine özel olarak tahsis edilmiş olan çalışma odalarında, aylık olağan toplantılarını yaptı.

‘GÜZEL ŞEYLER

OLMAYA BAŞLADI’

Toplantıda Türkiye ekonomisine dair değerlendirmelerde bulunan KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, 2019 yılının Türkiye için bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekerek,

“Ülkemizde güzel şeyler olmaya başladı. TL/döviz paritelerine baktığımızda Türk Lirasının değer kazandığını görüyoruz. Bu sonuçların ekonominin iyiye gittiğinin işaretleri olduğunu düşünüyorum. 2017 yılı ikinci çeyrek sonuçlarının da, bir önceki dönemden daha iyi olacağını düşünüyor, yüzde 5’lerden fazla büyüme bekliyorum. 2019 lafını çok işitiyorsunuz. Gerçekten Türkiye için dönüm noktası olacak bu tarihin ülkemiz yararına sonuçlanması için devletimiz start verdi, işler yolunda diyebileceğimiz sonuçları görüyoruz. Bu sonuçları, hem kendi işlerimde görüyorum, hem de benim için ölçü kabul ettiğim ambalaj ve taşıma sektöründeki canlılığa bağlıyorum” dedi.

TECRÜBELERİNİ

PAYLAŞTI

Türkiye’nin 2019 yolculuğunda, kaleme aldığı yazıyı katılımcılarla paylaşan Güral, “Yılların kazandırdığı tecrübelerimi paylaşabilmek amacıyla kaleme aldığım bu satırların, okuyanlara 2019 yolculuğunda yararlı olmasını diliyorum. Hayat ayna gibidir, yüreğinizde hangi duygu, beyninizde hangi fikir var ise yüzünüzde onu görür, onu yaşarsınız. Bu nedenle yüreğinizi ve beyninizi önemseyin” diyerek, şirketlerin ve firmaların yapısı, pazarlama, ihracat, muhasebe, satın alma, iş ortakları, bilgi teknolojilerinin kullanımı, kurumsallaşma, inovasyon, disiplin, raporlama, harcama kültürü, şirket kültürüne uyum, bütçe, müzakere, hata, çalışkanlık, ARGE, rekabet ve kişisel imaj başlıkları altında tecrübelerini aktardı. M.RIDVAN CEBECİOĞLU

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *