3 dakikada okunabilir

11 YAŞINDAKİ DORUK TEKNOFEST YOLCUSU

İlk drone’unu bayram harçlıklarıyla alan Dumlupınar Tasarım Teknokent Kuluçka Merkezi’nin 11 yaşındaki girişimcisi Doruk Cengiz, evde drone yapmaya başladı. Türkiye Drone Şampiyonası ön elemesinde Türkiye 7.’si olarak dikkatleri üzerine toplayan Doruk,2021 TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası’na katılacak.

Dumlupınar Tasarım Teknokent kuluçka merkezinin 11 yaşındaki girişimcisi Doruk Cengiz, 2021 TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası’na hazırlanıyor.

Kısa süre önce açılmasına karşın şu an kuluçka merkezinde 2, ön kuluçka merkezinde de 1 girişimcisi aktif. Kısa sürede uzun yol kat eden Dumlupınar TeknokentKuluçka ve Ön Kuluçka Ofisi’nden yapılan açıklamada, “Dumlupınar Tasarım Teknokent Kuluçka Merkezi, bir genç beyni destekleyerek şehre ve ülkeye katkı vermeye devam ediyor. Henüz 11 yaşındaki Doruk Cengiz, Dumlupınar Teknokent Ön Kuluçka fikir girişimcisi. 9 yaşında bayram harçlıklarıyla ilk droneunu alan ve kısa bir süre sonra internetten gördüğü bir videodan etkilenerek FPV (First PersonView  – Birinci Kişi Görünümü) drone dünyasına ilk adımını atan Doruk ailesinin de destekleriyle evde drone yapmaya başladı” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE YEDİNCİSİ

Doruk Cengiz Mayıs ayında ilk yarış deneyimi olan TEKNOFEST’in çevrimiçi olarak yapılan Türkiye Drone Şampiyonası ön elemesinde Türkiye 7.’si olarak dikkatleri üzerine çekti.Türkiye Drone Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Doruk’un, hem evinde hem Dumlupınar Teknokent Kuluçka Ofisi’nde geliştirdiği sınırsız hareket kabiliyetine sahip, yüksek hızlı, 250 km hıza kadar çıkabilen, 3 saniyede yerden 300 m. yüksekliğe çıkabilen drone’ununmenzili 8 km’ye kadar çıkıyor.

DPÜ Tasarım Teknokent’den yapılan açıklamada 2021 TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası’nda Kütahya’yı temsil edecek Doruk’un yaptığıdrone’lar ile zirveye ulaşacağına inancın tam olduğuna vurgu yapıldı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Uncategorized haberleri

İç Denetçi Alacak

Batman Üniversitesi iç denetçi alacak Basın ilan kurumu resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre 5018  sayılı

HER ALANDA GÜÇLÜ TÜRKİYE

Sanayi üretimi verileri doğrultusunda Türkiye’de yılsonunda yüzde 9’un üzerinde büyüme sağlanacağını işaret eden AK Parti Kütahya