2 dakikada okunabilir

18 YILDA 103 MİLYON DESTEK

Son on sekiz yılda Kütahya’da Milyar 103 Milyon TL tarımsal destek ödemesi yapıldığını ifade eden Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, 154 tesisin kurdelesinin kesildiğini, 158bin 640 dekar arazinin suya kavuştuğunu belirtti. Çetin Erenler, yapılan yatırımlar ile Kütahya’da meyve üretimi ve hayvan varlığının da arttığını ifade etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya Milletvekillerinden Ceyda Çetin Erenler, son on sekiz yılda Kütahya’ya tarım ve orman alanında yapılan yatırımları özetledi.

Kütahya’yatarım ve orman alanında kendi hükümetleri döneminde toplam, 1 Milyar 103 Milyon TL tarımsal destek ödemesi yapıldığını ifade eden Ceyda Çetin Erenler,“1 Milyar 425 Milyon TL Devlet Su İşleri (DSİ) yatırımı ile 154 tesisi hizmete açtık. “158.640 dekar araziyi sulamaya açtık ve yıllık 154 Milyon TL zirai gelir artışı sağladık.Tamamlanan 103 dere ıslahı ile şehir merkezini, 129 yerleşim yerini, 11.463 dekar araziyi taşkınlardan koruduk. Baraj, gölet ve yer altı suyu depolama kapasitesini 138 Milyon m³’e ulaştırdık” ifadelerini kullandı.

YÜZDE 23 ARTTI

Yapılan yatırımlar sonucunda Kütahya’da meyve üretiminin yüzde 23 oranında arttığını belirten Ceyda Çetin Erenler, büyükbaş hayvan varlığının yüzde 49, küçükbaş hayvan varlığını yüzde 11,kanatlı hayvan varlığının yüzde 83 oranında arttığını dile getirdi.

Çetin Erenler, “2002’de 322 olan gıda denetimini 8636’ya yükselterek vatandaşlarımızın güvenli gıdaya ulaşmalarını sağladık” dedi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘YONCALI’YA ULAŞIMI RAHATLATACAK’

Balıkesir’den Kütahya’ya gelecek turistlerin ulaşımında büyük kolaylık sağlayacak Yoncalı kavşağının Kütahyalılar için taşıdığı önemin farkında olduklarını

ERBAŞ’TAN MEKTUP VAR

Kütahya Valisi, Belediye Başkanları, Esnaf ve Ticaret Odası Başkanları, STK temsilcilerine mektup yollayan MHP Kütahya Milletvekili

YILLARIN SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Yıllardır ihmal edilen sorunları tek tek çözmeye devam ettiklerini belirten Başkan Işık, yol çalışmalarının ulaşımda konforu