İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BU ARTIŞ REVA MIDIR?

Tam kapanmada vatandaş destek beklerken ocak, şubat, mart ve nisan ayında olduğu gibi mayıs ayında da doğalgaza zam geldiğini belirten Ali Fazıl Kasap, emekliye verilecek bayram ikramiyesine 100 TL zam yapılmasına dikkat çekti. Kasap, “Enflasyon oranının tavan yaptığı bir dönemde bu artış reva mıdır?” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, doğal gaza son beş ayda üst üste zam yapıldığını belirtti. Kasap, emekliye verilen bayram ikramiyesine 100 TL zam yapılmasını da eleştirdi.

Doğal gaza beş ay üst üste zam yapıldığını ifade eden Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Ocak, şubat, mart ve nisan aylarında olduğu gibi doğalgaza yine yüzde 1 zam yapıldı. Vatandaş tam kapanmada destek beklerken, zam yaptılar! Vatandaşı zamlarla bezdirdiniz. Milleti perişan ettiniz.” Dedi.

HERKES SARAYLARDA YAŞAMIYOR

CHP emeklilere bayramda 1500 lira bayram ikramiyesi verilmesine verdiğini kanun teklifinin Meclis’te AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildiğini belirten Ali Fazıl Kasap, “3 yıldır 1.000 TL emekli ikramiyesi veriyorlar. Bu yıl en az 1.500 TL olsun dedik ama önergemizi reddettiler. Enflasyon oranının tavan yaptığı bir dönemde emekli ikramiyesine sadece 100 TL zam yaptılar.İğneden ipliğe her şeye zam gelirken bu yapılan artış reva mıdır?” ifadelerini kullandı.

Vatandaşın faydasına her teklifin reddedildiğini iddia eden Kasap, “Çünkü emeklinin ne yaşadığını bilmiyorlar. Herkesi saraylarda yaşıyor zannediyorlar.” Şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir