İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ESKİ HÜKÜMET KONAĞI KORUNACAK

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ‘den şu anki Adalet Sarayı’nın her köşesi tarih kokan bu muazzam bir eser olduğunu ve Yeni Adiye Sarayı’nın tamamlanmasının ardından müze olarak yaşatılmasını istedi. Gül, “Eski Hükumet Konağını, kendine yakışır şekilde korunmaya devam edeceğiz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü makamında ziyaret etti. Kütahya’ya yapılacak olan Adliye Sarayı için Bakan Gül’e teşekkür eden Erbaş, Gül’ü temel atma töreni için Kütahya’ya davet etti.

Ziyarette Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile bir araya gelen Milletvekili Ahmet Erbaş,  yeni adalet sarayı için Bakan Gül’e teşekkür ederken, şu anki mevcut Adalet Sarayı’nın ise korunmasını istedi.

‘MÜZE OLARAK YAŞASIN’

Şu anki Adalet Sarayı’nın tarihi önemine vurgu yapan Ahmet Erbaş Adliye Sarayı’nın bulunduğu alanda daha önceGermiyanoğulları Beyliği Sarayı’nı yer aldığını hatırlattı. Erbaş, “Sarayın yıkılmasının ardından Kütahya Mutasarrıfı Ahmed Fuat Paşa tarafından hicri 1325 tarihinde şu anki adliye sarayı yapılmıştır. Çinici Hafız Mehmed Emin Efendi tarafından yapılan çini döşemeleri ise hala ilk günkü gibi korunmaktadır. Her köşesi tarih kokan bu muazzam eserin korunarak, bizden sonraki nesillere aktarılması gerekmektedir. Yeni adiye sarayının tamamlanmasının ardından bu sarayında müze olarak yaşamına devam etmesi için Kütahya halkı olarak desteğinizi bekliyoruz.” Dedi.

‘KISA SÜREDE TAMAMLANACAK’

Ahmet Erbaş’ın ziyareti sırasında Kütahyalılara şu anki adliye sarayının en iyi şekilde koruncağının teminatını veren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “İnşallah Kütahya yeni Adliye Sarayının temellerini hep birlikte atacağız. En kısa sürede de tamamlayarak Kütahya halkımızın hizmetine sunacağız. Kütahya halkımız şundan emin olsun, Tarih kokan eski Hükumet Konağını, kendine yakışır şekilde korunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Gül, ziyaretinden dolayı MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’a teşekkürlerini sundu.

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e yaptığı ziyarette Erbaş’a MHP Ankara Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Erkan Haberal ve MHP Afyon Milletvekili Mehmet Taytak eşlik etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir