/
4 dakikada okunabilir

KAZANANLAR BELLİ OLDU

Meslek Lisesi öğrencileri ilgi duyduğu sanat dalları ile bir araya getiren “Meslek Liseleri Sanatta Buluşuyor” projesi kapsamında düzenlenen müzik yarışmasında Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencilerinden Özkan Taş, resim alanında yapılan yarışmasında ise Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hüseyin Bozkurt birinci oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ”Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında; “Meslek Liseleri Sanatta Buluşuyor” Müzik ve Resim Yarışmasısonuçları açıklandı.

Güzel Sanatlar ve Meslek Lisesi öğrencilerini bir araya getiren proje kapsamında düzenlenen yarışma Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi’nden 6 danışman öğretmen ve 6 öğrencinin ev sahipliğinde yapıldı.

Meslek lisesi öğrencileri ilgi duydukları sanat dallarında Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesinin deneyimli öğretmenleri ve gönüllü öğrencilerinden teknik bilgi ve destek alarak eserler oluşturdu. Öğrencilerin eserleri yarışma kapsamında değerlendirmeye de alındı.

1 Mart 2021 – 30 Nisan 2021 tarihleri arasında iki aylık bir çalışma sürecinde çevrimiçiolarak gerçekleştirilen proje etkinliklerinde, öğrenciler, resim ya da müzik alanlarında haftada 2 gün birer saat çalışma yaparak 2 aylık eğitim aldı.

42 ÖĞRENCİ KATILDI

Eğitimlerin sonunda Kütahya’dan 7 mesleki ve teknik Anadolu lisesinde eğitim gören 42 gönüllü öğrencinin katıldığı projede; müzik alanında 5 dakikayı geçmeyecek “Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Batı Müziği” türünde eserleri icra ederken, görsel sanatlar alanında ise karakalem türünde serbest temalı ürünler ortaya kondu.

Müzik alanında yapılan yarışmada; Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencilerinden Özkan Taş birinci, Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi 12/E sınıfı öğrencilerinden İbrahim Akay Avkan ikinci, Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi 12/A sınıfı öğrencilerinden M.Semih Seyhan üçüncü oldu.

Resim alanında yapılan yarışmasında ise Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi 10/A sınıfı öğrencilerinden Hüseyin Bozkurtbirinci, Haymeana Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi 9/E sınıfı öğrencilerinden Sinem Şahan ikinci, Haymeana Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi 9/E sınıfı öğrencilerinden Uğur Kocatürk üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafında ödüllendirilecek. 

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

‘SAMİMİYET ÇOK ÖNEMLİ’

Hedef kitleye ulaşmada etkili iletişimin önemine vurgu yapılan Kütahya Müftülüğü İletişim ve Sunum Semineri’nde konuşan Kütahya

MAHALLELERE DEĞER KATACAK

1453 Konutları ve Akkent Mahallesinde yapılan peyzaj çalışmalarını yerine inceleyen Başkan Alim Işık, çalışmaların her iki