4 dakikada okunabilir

KÖYLERE 37 MİLYONLUK DESTEK

2021 yılında Kütahya’ya KÖYDES ile 37 milyon 810 bin lira ödenek ayrıldı. İlçelerin hesaplarına yatırılacak ödenek ile Kütahya kırsalında altyapı anlamında çok daha iyi bir noktaya ulaşılacağını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, ödeneklerin pandemiye rağmen artarak devam ettiğine dikkat çekti.

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) ödenekleri belirlendi. 28 Nisan’da belirlenen ödenekle Kütahya 2020 yılına nazaran bu yıl 4 Milyon TL ciddi bir oranda artış aldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Geçen yıl 33 milyon 810 bin lira gibi bir ödenek ilimize tahsis edilmiş olup, bu yılda Cumhurbaşkanlığının 28 Nisan 2021 günü 3917 sayılı kararıyla KÖYDES ödenekleri belirlendi. 37 Milyon 820 bin lira gibi çok önemli bir ödenek direkt ilçelerimizin hesabına aktarılacaktır.” ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK KALKINMA HAMLESİ

Pandemiye rağmen ödeneklerin kesintisiz ve artarak devam ettiğine dikkat çeken Yılmaz,“Sayın Cumhurbaşkanımızın 2005 yılında ortaya koyduğu yüksek irade ve vizyon doğrultusunda köylerin altyapısını destekleme projesi adıyla bilinen KÖYDES projesi Cumhuriyet tarihimizin kırsalda en büyük kalkınma hamlesi ve altyapı programıdır.Bu vesile ile 2005 yılından bu yana her yıl köylerimize kırsala ciddi kaynaklar aktarılmasına onay ve karar veren Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı ifade ediyorum” dedi.

İHTİYAÇLAR TESPİT EDİLECEK

Ödeneklerin yol, içme suyu, kanalizasyon ve sulama da kullanıldığını vurgulayan Yılmaz, “Şimdiye kadar bu ödenekler sayesinde 546 köyümüz ve 109 bağlısınının altyapısını yüzde 95’ler seviyesinde bitirdik diyebiliriz. Tabii hayat devam ederken yeni ihtiyaçlar ve yenilemeler ortaya çıkıyor. Bu talepler doğrultusunda önümüzdeki günlerde sayın valimizin koordinesinde bir toplantı yapılacak,  ilçe kaymakamlarımızın katılımıyla ihtiyaçlarımız tespit edilecek ve bu kaynaklar ilçelerde kaymakamlarımızın başkanlığında il genel meclis üyelerimizin öneri ve katılımlarıyla özel idare teknik ekiplerinin de verileri dikkate alınarak projeye dönüştürülecektir.Ödenekler, ilimize, ilçelerimize, köylerimize hayırlı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

Desteklerin yıl içinde kullanılma zorunluluğu olduğunu hatırlatan Yılmaz, projeler bittiğinde Kütahya kırsalında altyapı anlamında çok daha iyi bir noktaya ulaşılacağının altını çizdi.

2020 yılında KÖYDES kapsamında Kütahya’ya 33 milyon 810 bin lira ödenek tahsis edilmişti.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Uncategorized haberleri

İç Denetçi Alacak

Batman Üniversitesi iç denetçi alacak Basın ilan kurumu resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre 5018  sayılı

HER ALANDA GÜÇLÜ TÜRKİYE

Sanayi üretimi verileri doğrultusunda Türkiye’de yılsonunda yüzde 9’un üzerinde büyüme sağlanacağını işaret eden AK Parti Kütahya