7 dakikada okunabilir

ÖNCÜ ŞEHİRKÜTAHYA

ÖNCÜ ŞEHİRKÜTAHYA

Kütahya’ya yapılacak spor yatırımlarını açıklayan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. M. Muharrem Kasapoğlu, Kütahya’nın halkı ve gençleriyle güçlü yarınlar için ümit veren öncü bir şehir olduğunu belirtti. Murat Dağı’ndaki yeni projenin başlayacağını duyuran Kasapoğlu, “Yeni projelerle Kütahya’dan yeni sporcuları hep birlikte yetiştireceğiz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. M. Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla, Kütahya’da yapılacak olan gençlik ve spor yatırımları için protokol imzalandı.

İmza töreninde, Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler ve Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ile ilçe belediye başkanları ve AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi il başkanları yer aldı.

Kütahya’ya yapılan yatırımların devam edeceğini müjdeleyen Bakan Kasapoğlu, “Kütahya öncü şehir, kuruluşun, kurtuluşun şehri, güçlü yarınlar için yürüyüşümüzde istikbalimiz adına da gençleriyle değerli halkıyla ümit veren ve ülkemizin bugüne kadar milli irade noktasında en güçlü şekilde yanında olan şehirlerimizden bir tanesi” dedi.

İMKÂNLARIMIZI SEFERBER EDECEĞİZ

Kütahya ziyaretinden büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Kasapoğlu,ilçelere yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Çalışmaların çok önemli bir aşamaya geldiğine dikkat çeken Kasapoğlu, “Gençlik ve spor yatırımlarında Kütahya’yı farklı bir boyuta taşıyoruz. Bundan sonra da tüm Kütahya’nın her alanda gençlerimiz için spor alanında bütün branşları için yanında olmaya, tüm gücümüzle tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

KIŞ SPORLARINA FARKLI BİR BOYUT

Kütahya’nın birçok ilçesine yeni projeler yapılacağını açıklayan Bakan Kasapoğlu, yatırımlar arasında spor salonları, gençlik merkezleri, semt sahaları, tenis kortları, havuzlar olduğuna değindi. Kasapoğlu,“Gediz’de gençlik kampımız var; tüm Türkiye’ye hitap edecek şekilde ve hakikaten kış sporlarında farklı bir boyuta taşıyacak teleferik sistemimiz; Murat Dağı’ndaki yeni projemiz ve bununla birlikte pek çok projemiz inşallah en kısa zamanda el birliğiyle bunları Kütahya’mıza kazandıracağız. Bunları tüm Kütahya’ya kazandıracağımız gibi, dolu dolu kullanılması noktasında da el birliğiyle seferber olacağız. Çünkü tesisleri yapmak yetmiyor, bu tesisleri tüm halkımızın 7/24 hizmetine sunmak, erişimini sağlamak da bizler için bir görev” diye konuştu.

BRANŞLAR SINIRLI KALMAYACAK

Sporda başarının sınırlı branşlarda kalmayacağına dikkat çeken Kasapoğlu, “Sporcularımız geçtiğimiz hafta gördük Avrupa Şampiyonaları’nda bizleri gururlandırdılar. Çok ciddi bir başarı potansiyelimiz oluştu. Bunun öncü müjdelerini görüyoruz. İnanıyorum ki bugüne kadarki çalışmalarımızla ve bugünkü imza ettiğimiz yeni projelerle Kütahya’mızdan şanlı bayrağımızı dalgalandıracak yeni sporcuları hep birlikte yetiştireceğiz. Sporcularımız dünyanın dört bir tarafında bizi gururla temsil ediyorlar. İddiamızı, bu alandaki başarılarımızı taçlandıracağız. Buna inanıyoruz. Önceki yıllarda yarışacak sporcuları dahi bulamadığımız branşlarda bugün tüm dünyaya mal olmuş, tüm dünya tarafından tanınan sporcularımız var hamdolsun. Tüm çalışmalarımız bu yönde. Yalnızca birkaç branş değil, pek çok branşa hitap edecek çalışmalarımız var” dedi.

STAD TALEBİNİ YENİLEDİ

Protokol imza töreninde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’nın stadyum talebini bir kez daha yineledi ve şu ifadeleri kullandı: “Kütahya, gerek sporcu sayısı, gerekse kulüp sayısı açısından nüfusuna oranlandığında ülkemizin ilk 5 ilinden birisi. Kütahyalı gençlerimiz, ulusal ve uluslararası yarışmalarda gösterdikleri başarılar ile hemşehrilerimizin gurur kaynağı oluyor ve Kütahya’nın ve Türkiye’nin adını başarı ile temsil ediyorlar. Kütahya’ya bugüne kadar yaptığınız ve bundan sonra yapılacak yatırımlar için teşekkür ediyorum. Sizlerin de desteği ile Kütahya’ya ve Belediye Kütahyaspor’a yakışan bir stadyum istiyoruz”

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Uncategorized haberleri

HER ALANDA GÜÇLÜ TÜRKİYE

Sanayi üretimi verileri doğrultusunda Türkiye’de yılsonunda yüzde 9’un üzerinde büyüme sağlanacağını işaret eden AK Parti Kütahya

24 LİTRE KAÇAK ALKOL YAKALANDI

Kaçakçılık ve Organize suçlarla Şube Müdürlüğü ve Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen operasyonlarda M.E. isimli

ŞİMŞEK KUPAYA HAZIRLANIYOR

Türkiye kupasında Darıca Gençlerbirliği’ni ağırlayacak olan Belediye Kütahyaspor’da hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Günde çift idmanla