İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘YAZIKLAR OLSUN’

Kütahya Kalesi’nin ışıklandırılmasını sağlayan armatürler kimliği belirsiz kişilerce kırıldı. Başkan Alim Işık, “Milletçe zor günler geçirdiğimiz şu dönemde bazı kesimlerin kul hakkına girmesi bizleri üzüyor” derken olaya vatandaşlardan da tepki yağdı. Kütahya Emniyeti de faillerin bulunması için devreye girdi

Geçtiğimiz aylarda ışıklandırılan ve görkemli bir görünüme kavuşan Kütahya Kalesi’nin armatürleri geçtiğimiz günlerde kendini bilmez bazı kişi ve kişiler tarafından kırıldı.Vatandaşlar kırık aydınlatma armatürleri fotoğraflayarak sosyal medyada paylaştı. Paylaşımların altına çok sayıda yorum yapıldı.

‘KUL HAKKINA GİRİYORSUNUZ’

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kütahya Kalesi’nde 15 aydınlatma armatürünün kırıldığını belirtti. Başkan Işık paylaşımında “Hisar Kalesi’ndeki 15 aydınlatma armatürümüz kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildi. Milletçe zor günler geçirdiğimiz şu dönemde bazı kesimlerin kul hakkına girmesi bizleri üzüyor” ifadelerine yer verdi.

Yaşanan olayavatandaşlardan da büyük tepki geldi. Bir kullanıcı kale ışıklandırmasına saldıranlar hakkında “Yazıklar olsun. Nasıl insanlarla birlikte yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Kütahya Emniyet Müdürlüğü ekipleri de suçun sorumlusunun bulunması için çalışmalarını sürdürüyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir