2 dakikada okunabilir

KAZANANLAR BELLİ OLDU

Etkili Hutbe Sunumu Yarışması’nda birinci olan Osmaniye Köyü İmam Hatibi Harun Çaltıkoğlu, ikinci olan Alaaddin Camii Vekil İmam HatibiFurkan Kuşçu ve üçüncü olan Babukbey Çarşı Camii İmam Hatibi Halil Kılıç Kütahya’yı bölge yarışmalarında temsil edecek.

2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında din görevlilerine yönelik düzenlenen “Etkili Hutbe Sunumu Yarışması’nın” İl Finali Kütahya’da yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Etkili Hutbe Sunumu Yarışması’nın” kazananları belli oldu. Personelin mesleki ve kişisel yönden kendilerini geliştirmeleri, planlı çalışma alışkanlığı kazanmaları, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmeleri ve hizmet süresince kendilerine güven duymalarını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışma,Kütahya Merkez Emir Sultan Kur’an Kursu Salonu’nda koronavirüs tedbirleriyle düzenlendi.

Yarışmada dereceye giren; Osmaniye Köyü İmam-Hatibi Harun Çaltıkoğlu Kütahya İl Birincisi, Alaaddin Camii Vekil İmam HatibiFurkan Kuşçu İl İkincisi, Babukbey Çarşı Camii İmam HatibiHalil Kılıç İl Üçüncüsü olarak Kütahya’yı bölge yarışmalarında temsil edecek.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

ŞEHİT BABASINA SON GÖREV

Şehit Jandarma Çavuş Cengiz Erkul’un babası Halil Erkul’un cenaze namazına katılan Vali Ali Çelik, merhuma rahmet

‘HER DETAYI EŞSİZ’

Tiyatro-stadyum kompleksi restorasyonunun 2022’de başlayacağını ifade eden Vali Ali Çelik, “Aizanoi’yi her ziyaretimde ve saha incelememde

‘İNSANLIĞA HAYIR GETİRSİN’

“Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” temasıyla kutlanacak Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri hakkında İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’tan bilgi