/
3 dakikada okunabilir

ÇOK YAKINDA TAMAMLANACAK

Gençlere hem sosyalleşme hem de kültürel anlamda gelişme imkânı sunacak Millet Bahçesi inşaatında incelemelerde bulunan AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, projede Kütahya’nın geleneksel sanatı çini için de bir satış binası bulunacağını belirtti.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ve Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “Kütahya Millet Bahçesi” inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonunda Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Emlak Konut ve belediyeler aracılığıyla 2023 yılına kadar 81 ilde en az bir Millet Bahçesi yapılmasını hedefleniyor” dedi.

ÇİNİ SATIŞ BİNASI BULUNACAK

Hazine arazisi üzerine kurulan 100 bin m2 büyüklüğe sahip Kütahya Millet Bahçesi’nin içinde Millet Kütüphanesi de barındıracağını dile getiren Ceyhun, Kütahya’nın geleneksel sanatı çini için de bir satış binası bulunacağını belirtti. Ceyhun, “Otoparkı, mescidi, yürüyüş parkurları, dinlenme alanları, bisiklet ve koşu yollarıyla 7’den 70’e tüm vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek” dedi.

SON 400 GÜN

Millet Kütüphanesi’nin 1.066 m2 alana sahip olacağını duyuran Sebahattin Ceyhun, “Gençlere hem sosyalleşme hem de kültürel anlamda gelişme imkânı sunulacak Millet Bahçesi’nde, 8 bin 918 m2 alana sahip 700 araç kapasiteli kapalı otopark da önemli bir ihtiyacı karşılayacak.Yapımı hızla devam eden yaklaşık 40 milyon TL’ye mal olacak Millet Bahçesi 400 günde tamamlanıp kıymetli hemşerilerimizin hizmetine sunulacak” şeklinde konuştu.

Kütahya’yı her alanda olduğu gibi çevre düzenlemesiyle de gözde bir şehir haline getirmek için çalışmaya devam ettiklerine vurgu yapan Ceyda Çetin Erenler, AKParti şehircilik anlayışının bir eseri olan 90 bin metrekarelik MilletBahçesi’ninen yakın zamanda Kütahyalıların hizmetine sunulacağını sözlerine ekledi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

‘SAMİMİYET ÇOK ÖNEMLİ’

Hedef kitleye ulaşmada etkili iletişimin önemine vurgu yapılan Kütahya Müftülüğü İletişim ve Sunum Semineri’nde konuşan Kütahya

MAHALLELERE DEĞER KATACAK

1453 Konutları ve Akkent Mahallesinde yapılan peyzaj çalışmalarını yerine inceleyen Başkan Alim Işık, çalışmaların her iki