İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

GELECEĞİN GİRİŞİMCİLERİ KENDİN YAP ATÖLYERİNDE YETİŞECEK

6-14 yaş grubundaki öğrencilere, araştırarak, sorgulayarak, problem çözerek beceri ve yeteneklerini geliştirme imkanı sağlayacak üç adet“Kendin Yap Atölyesi” kuruldu. Açılışa katılan Vali Çelik, “Teknolojiyi etkin kullanan, araştıran, öğrenen ve üreten nesillerin yetişmesinde emek harcayan herkese teşekkür etti.

Kendin Yap Atölyeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında törenle hizmete girdi.

Zafer Kalkınma Ajansı’nın (ZAFER) Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) kapsamında kurulan atölyelerin açılış törenine Kütahya Valisi Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) Genel Sekreteri Veli Oğuz, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, KÜTSO Başkanı İsmet Özotraç, STK Temsilcileri ile davetliler katıldı.

34 BİN ÖĞRENCİYE HİZMET VERECEK

Geleceğin tasarımcı, girişimci ve üretken nesillerini yetiştirmek hedefiyle hayat geçirilen üç “Kendin Yap Atölyesi” 11 istasyonda 34 bin öğrenciye hizmet verecek.

Açılış töreninde konuşan Vali Ali Çelik, Kendin Yap Atölyelerinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Vali Ali Çelik, “Teknolojiyi etkin kullanan, araştıran, öğrenen ve üreten nesillerin yetişmesinde emek harcayan herkese teşekkür ediyor; atölyelerimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Kendin Yap Atölyeleri” sayesinde 6-14 yaş grubundaki öğrencilerin, araştırarak, sorgulayarak, problem çözerek beceri ve yeteneklerini geliştirme ve 21. yüzyıl becerilerine yönelik farkındalık kazanma imkânı bulacağını vurgulayanİl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Günümüzde sorunlara çözüm bulmak ancak tasarlayan, üreten ve yenilikçi nesiller sayesinde olacaktır” şeklinde konuştu.

NE KADAR İYİ EĞİTİM

O KADAR AYDINLIK GELECEK

Çocuklar ne kadar iyi eğitim alırsa Türkiye’nin geleceğinin o kadar aydınlık olacağını dile getiren ve eğitimi çok önemsediklerini ifade eden ZAFER Genel Sekreteri Veli Oğuz, Bölgede toplam 133 adet kendin yap atölyesi kurulduğunu belirtti. Oğuz,“Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Manisa Milli Eğitim Müdürlükleri başta olmak üzere 54 ilçemizin 34’ünde 42’si sabit, 6’sı mobil olmak üzere 48 atölye kurduk, çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ali Çelik ile beraberindeki protokol üyeleri; Arçelik mini garage istasyonu, origamikrigami istasyonu, robotik kodlama istasyonu, 3D tasarım istasyonu, mobil uygulama istasyonu, nesnelerin istasyonu ile ahşap istasyonunda incelemelerde bulunarak öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir