6 dakikada okunabilir

‘KÜTAHYA İL ÖZEL İDARESİ TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜLERİNDEN BİRİ’

Kütahya İl Özel İdaresi’ne 3 milyonunun Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca hibe edildiği 6 milyon 782 bin 588 TL karşılığında, toplam 13 araç alındı. Kütahya İl Özel İdaresi’nin Türkiye’nin en güçlü özel idarelerinden biri olduğunu aktaran Vali Çelik, kurumun genç ve güçlü bir makine parkına sahip olduğunu da vurguladı.

Kütahya İl Özel İdaresi, 2021 yılında araç filosuna 13 yeni araç ekledi. 6 milyon 782 bin 588 TL maliyetli greyder, silindir, yükleyici, panelvan binek, damperli kamyon, Gezici Motivasyon ve Eğitim Aracı, su tankeri ve panelvan minibüsler düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, hizmete girecek olan iş makineleri ve araçlar hakkında bilgiler verdiği törene; Kütahya Valisi Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak ile İl Genel Meclisi üyeleri katıldı.

ZAMAN VE MALİYETTEN TASARRUF

İl Özel İdaresi’nin 231 adet araç ve iş makinesiyle hizmet verdiğini söyleyen İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, araçların her yıl ihtiyaca göre yenilendiğini söyledi. 13 araçla hizmet kalitesinin artırılarak zaman ve maliyetten tasarruf edileceğini ifade eden Yılmaz, “Kütahya, kırsala hizmet noktasında çok iyi bir noktada. Makineler yenilendikçe ekiplerimizin motivasyonu yükseliyor, iş yapabilme kapasitemiz artıyor. 2014 yılında bin km. hedef koyduk. 2021 yılını tamamladığımızda 900 km’nin üzerinde sıcak asfalt ve beton yol çalışması yapmış olacağız. Böylelikle 2014 yılındaki bin km hedefimizi 2022 yılında tamamlayarak Kütahya’nın grup yollarının yüzde 90’ını konforlu, ulaşılır yapmış olacağız” dedi.

Kırsala çok ciddi bir hizmet sağlandığını belirten AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “Bunun daha da iyi gitmesi adına bugün makine parkımıza yeni araçlar kazandırdık. 546 köyümüzde, belde ve ilçelerimizde İl Özel İdaremizin alanında çok ciddi hizmetlerimiz oluyor, olmaya da devam edecek” ifadelerini kullandı.

HEDEFİMİZ ORTALAMAYI DÜŞÜRMEK

Kütahya İl Özel İdaresi’nin genç ve güçlü bir makine parkına sahip olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, 2021 yılında 3 milyonunun Hazine ve Maliye Bakanlığınca hibe edildiği 6 milyon 782 bin 588 TL karşılığında, toplam 13 araç alındığını dile getirdi. Araçların yaş ortalamasının 9 yıl olduğuna değinen Vali Çelik, hedefleri arasında bu ortalamayı düşürmek de olduğunu açıkladı.

Kütahya İl Özel İdaresi’nin Türkiye’nin en güçlü özel idarelerinden biri olduğunu aktaran Vali Çelik, “2005 yılında, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başlatılan KÖYDES projesinin başlangıç noktası olan “şehirde ne varsa köyde de o olacak” vizyonu çerçevesinde birçok köyümüzü görme şansımız oldu. Çocuk oyun parklarından halı sahalara, grup köy yollarından, sıcak asfalta, parke taşlarından kanalizasyona kadar birçok sorunun çözümünde ciddi mesafeler kat edilmiş. Birkaç eksiğimiz ve sorunumuz var onları da milletvekillerimiz, İl Genel Meclisi üyelerimiz sahada tespit ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımızı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

12 İLÇE 546 KÖYDE

Kütahya İl Özel İdaresi’nin planları ve hedefleri sistematik bir program çerçevesinde yürüterek 12 ilçe, 546 köyde hizmet verdiğinin altını çizen Vali Çelik, “Kütahya İl Özel İdaresi’nin hizmet başarısının birlik ve beraberlikten geldiğine dikkat çekti. Çelik, “İl Genel Meclisi üyelerimiz burada uyumlu bir çalışma yürütüyorlar. Meclisimiz, İl Özel İdaremiz müthiş bir emek ve enerji sergiliyorlar. Onların ihtiyaç duyduğu kaynak noktasında da milletvekillerimizin önemli desteği var. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. İş makinesi ve araçlarımızın şehrimize, Özel İdaremize hayırlı olmasını temenni ediyor; kazasız, belasız bir çalışma diliyorum” diye konuştu.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Resmi İlanlar haberleri

Öğretim Üyesi Alacak

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi (4) öğretim üyesi alacak Basın ilan kurumu resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre

Sözleşmeli Personel Alacak

Gaziantep Üniversitesi 54 Sözleşmeli Personel alacak Basın ilan kurumu resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre 06.06.1978