1 dakikada okunabilir

PATENT KAPASİTELERİ TESPİT EDİLDİ

ZAFER tarafından yürütülen Hezarfen Projesi kapsamında sınai mülkiyet uzmanları ve Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi ve Doküman Birimi Temsilcileri, Kütahya’daki firmaların patent kapasitelerini inceledi. Elde edilen bilgiler, yeni ürünlerin ortaya çıkarılmasına da katkı sağlayacak.

Zafer Kalkınma Ajansı, (ZAFER) TÜRKPATENT Kütahya, Afyonkarahisar,Uşak Ticaret Sanayi Odaları arasında imzalanan iş birliği protokolüyle başlayan Hezarfen Projesi kapsamında firma ziyaretleri yapıldı.

Ziyaretler kapsamında sınai mülkiyet uzmanları ve Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi ve Doküman Birimi Temsilcileri danışmanlık hizmeti verdi.

Kütahya’daki firmaların patent kapasitelerinin tespit edildiği ziyaretlerde; yeni ürün veya üretim metotları konusunda patent araştırması faaliyetlerini yürütülmesi için katkı sağlanacak.

ZAFER’den yapılan açıklamada, HezarfenProjesi’nin uygulanacağı ilde faaliyet gösteren ve danışmanlık hizmeti verilen firmalara yapılan ziyaretleri müteakip inovasyon kapasitelerini ölçümleyen ve öneriler sunan bir rapor hazırlanacağı belirtildi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Uncategorized haberleri

HER ALANDA GÜÇLÜ TÜRKİYE

Sanayi üretimi verileri doğrultusunda Türkiye’de yılsonunda yüzde 9’un üzerinde büyüme sağlanacağını işaret eden AK Parti Kütahya

24 LİTRE KAÇAK ALKOL YAKALANDI

Kaçakçılık ve Organize suçlarla Şube Müdürlüğü ve Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen operasyonlarda M.E. isimli

ŞİMŞEK KUPAYA HAZIRLANIYOR

Türkiye kupasında Darıca Gençlerbirliği’ni ağırlayacak olan Belediye Kütahyaspor’da hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Günde çift idmanla