İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PATENT KAPASİTELERİ TESPİT EDİLDİ

ZAFER tarafından yürütülen Hezarfen Projesi kapsamında sınai mülkiyet uzmanları ve Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi ve Doküman Birimi Temsilcileri, Kütahya’daki firmaların patent kapasitelerini inceledi. Elde edilen bilgiler, yeni ürünlerin ortaya çıkarılmasına da katkı sağlayacak.

Zafer Kalkınma Ajansı, (ZAFER) TÜRKPATENT Kütahya, Afyonkarahisar,Uşak Ticaret Sanayi Odaları arasında imzalanan iş birliği protokolüyle başlayan Hezarfen Projesi kapsamında firma ziyaretleri yapıldı.

Ziyaretler kapsamında sınai mülkiyet uzmanları ve Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi ve Doküman Birimi Temsilcileri danışmanlık hizmeti verdi.

Kütahya’daki firmaların patent kapasitelerinin tespit edildiği ziyaretlerde; yeni ürün veya üretim metotları konusunda patent araştırması faaliyetlerini yürütülmesi için katkı sağlanacak.

ZAFER’den yapılan açıklamada, HezarfenProjesi’nin uygulanacağı ilde faaliyet gösteren ve danışmanlık hizmeti verilen firmalara yapılan ziyaretleri müteakip inovasyon kapasitelerini ölçümleyen ve öneriler sunan bir rapor hazırlanacağı belirtildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir