İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İKİ KÖYE KARANTİNA KARARI

Covid-19 pozitif vakalardaki artış nedeniyle bireysel izolasyonun yeterli olmadığı Sırören ve Karsak Köyleri’nde 14 gün karantina ilan edildi. Karantina sınırları içinde bulunan köy sakinlerinin sokağa çıkmaları ve başka haneleri ziyaret etmeleri yasaklandı. Aşı randevusu bulunan vatandaşlar ise karantinaya rağmen aşılarını olabilecek.

Kütahya merkez ilçe Sırören ve Karsak Köylerinin Covid-19 pozitif vakalardaki artış nedeniyle 10 Haziran 2021 tarihi saat 05.00’ten itibaren 14 gün karantina altına alınacağı bildirildi.

Vali Ali Çelik başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca, Covid-19 pozitif vakalardaki artış nedeniyle bireysel izolasyonun yeterli olmayacağı, alınan tedbirlerin bulaşın yayılım hızının düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla 10 Haziran saat 05.00’ten itibaren 14 gün süre ile Kütahya Merkez İlçe Sırören ve Karsak köylerinde karantina uygulamasının başlatılmasına, karantina sınırları içinde bulunan tüm vatandaşların sokağa çıkmalarının ve başka haneleri ziyaret etmelerinin yasaklanmasına, Covid-19 pozitif vakaların ve temaslılarının ev karantina süreçlerinin devam etmesine, karantina bölgesindeki vatandaşlarca Vefa Sosyal Destek Ekiplerine bildirilen ihtiyaçların ilgili kurumlarca karşılanmasına karar verildi.

AŞI OLACAKLARA AYRICALIK

Karantina bölgesindeki vatandaşlardan HES kodu riskli olmayan öğrencilerin (gerektiğinde en fazla bir refakatçi eşliğinde) eğitimlerine devam edebilmelerine, zorunlu sağlık randevusu olanlar (Kızılay’a yapılacak kan ve plazma bağışlarıdahil) veaşı randevusu olanlar (gerektiğinde en fazla bir refakatçi eşliğinde) istisna kapsamında değerlendirilmesine karar verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir