İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

YENİ BAŞKAN YARDIMCISI ERTUĞRUL CEVAHİR HIZLI BAŞLADI

Yüzde 90 doluluk oranı ile girişimcilere ayrıcalıklar sağlayan KİŞGEM’i ziyaret eden Kütahya Belediyesi’nin yeni Başkan Yardımcısı Ertuğrul Cevahir, UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi Ödülü’ ne layık görülen Hamza Üstünkaya ile tanışmayı ihmal etmedi

Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Cevahir göreve gelişinin ardından hızla Kütahya’yı gezmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Sofu ve Parmakören Mahallelileri ile tanışan Cevahir, Kütahya İş Geliştirme Merkezi (KİŞGEM) ve Hamza Üstünkaya Çini Atölyesini de ziyaret etti.

ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Belediye üniversite el ele güçlü bir geleceğe projesi kapsamında düzenlenen kapasite geliştirme eğitimlerinde çini öğrencileri ile bir araya gelen Ertuğrul Cevahir, proje kapsamında hibe olarak alınan makineleri inceledi.

Merkezde kalem işi, iğne oyası, nakış, bez bebek, gümüş, keçe sanatı, kağıt rölyef, kabak oyma, ahşap oyma gibi sanat dallarında faaliyetlerin devam ettiğine vurgu yapan Cevahir, sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak “Unesco yaratıcı şehirler zanat ve Halk sanatları merkezindeki sanatçıların atölyelerine de ziyarette bulunduk.Belediye Üniversite El Ele Kütahya İçin Güçlü Bir Geleceğe’ projesi kapsamında ileri çini eğitimleri, üniversite öğretim görevlileri ve duayen çini sanatçıları ile devam etmektedir” dedi.

Kendine özgü çini desenleri ile ‘UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi Ödülü’ ne layık görülenHamza Üstünkaya ile tanışan Ertuğrul Cevahir çini desenlerini de inceledi.

YÜZDE 90’I DOLU

2007 yılından itibaren faaliyet gösteren KİŞGEM’i ziyaret eden Başkan Yardımcısı Cevahir,KİŞGEM son döneminde yüzde 90 doluluk oranı ile girişimcilere ayrıcalıklar sağlayan bir merkez konumuna yükseldiğini belirtti. Cevahir, KIŞGEM’de gıda,teknoloji,çini,ahşap gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren girişimcilere, KOSGEB desteklerinden faydalandırma konusunda danışmanlık yapıldığını ve uygun katılım bedelleri ile işlik sunulduğunu da hatırlattı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir