İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BİYONİK KULAKLI İŞİTME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ ÖDÜLE DOYMUYOR

“Engellerimizi spor faaliyetlerimizle aşmak ve Kütahyamızı en iyi şekilde temsil etmek için dernek yönetimi olarak tüm işitme engellilerin yanındayız” ifadelerini kullanan Nimet Sarıkaya, badminton ve yüzmede Türkiye derecesi alan minik sporcuları tebrik etti. Sarıkaya kulüp bünyesinde yeni branşlar açılacağını da müjdeledi.

Biyonik Kulaklı İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği’nin sporcuları ödüle doymuyor. İşitme engelli sporcular 3-4 Haziran tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler FederasyonuBadminton Şampiyonası’ndan beşve 10 Haziran’da Balıkesir’de düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu Yüzme Şampiyonası’ndan iki madalya ile döndü.

İşitme engellilerin her daim yanlarında olduğunu belirten Biyonik Kulaklı İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Nimet Sarıkaya GAZETE KIRKÜÇ’e açıklamalarda bulundu.

3-4 Haziran tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu Badminton Şampiyonası’na Kütahya Gençlik Spor İl Müdürlüğünü temsilen katılan Biyonik Kulaklı İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği’nin sporcularından Minik kızlarda; Şeyda Elmas Türkiyeikincisi, Zeynep Çakır veRukiye Özkul Türkiye üçüncüsü, Minik erkeklerde Kuzey Turan Türkiye üçüncüsü, Yıldız çift bayanlarda: Şeyda Elmas- Hilal Kurtkara Türkiye üçüncüsü oldu.

10 Haziran Balıkesir’de düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu Yüzme Şampiyonasına da katılan minik sporcular, başarılarıyla göz doldurdu.

Türkiye işitme Engelliler Federasyonu tarafından düzenlenen yüzme Şampiyonası’ndaminik erkeklerde Salih Deniz ŞahinTürkiye ikincisi, Kuzey TuranTürkiye üçüncüsü oldu.

Madalyayla dönen sporcuları tebrik eden Nimet Sarıkaya, antrenörler Şaban Vural ve Ahmet Takmak’a da teşekkürlerini sundu.

ENGELLİLERİN YANINDAYIZ

Biyonik Kulaklı İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Nimet Sarıkaya, “Engellerimizi spor faaliyetlerimizle aşmak veKütahyamızıen iyi şekilde temsil etmek  için dernek yönetimi olarak tüm işitme engellilerin yanındayız.Badminton, yüzme ,masa tenisi gibi vatandaşlardangelen taleplere göre yenibranşlariBiyonik Kulaklı İşitme Engelliler Spor Kulübübünyesinde açmaya hazırlanıyoruz” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir