İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BELEDİYE KÜTAHYASPOR’A KADIN ELİ DEĞİYOR

Belediye Kütahyaspor’un geçtiğimiz hafta düzenlenen Olağanüstü Kongresi’nde uzun yıllar sonra bir ilk yaşandı. Yönetim Kuruluna Kültür Bakanlığı Çini Sanatçısı Nida Olçar seçilirken, uzun yıllar sonra ilk kez bir kadın yönetimde söz sahibi oldu

Kütahya Belediyesi Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen Olağanüstü Kongre’nin ardından Nida Olçar’ın yönetim kurulunda yer alması Kütahya kamuoyunda sevinçle karşılandı. Kadınların yönetim kadrolarında daha aktif yer almasında öncü olacak Olçar’ın Muhasebe Finansman ve Proje Komitesi’nde yer aldı.

OMUZ OMUZA HİZMET EDECEK

Kütahya Çinisini ve babası Sıtkı Olçar’ın emaneti “Sıtkı” markasını Türkiye’de ve dünyada tanıtan Nida Olçar geçtiğimiz günlerde TBMM’de açtığı sergiyle büyük bir ses getirmişti. Kütahya’nın değerlerine duyduğu saygı ve aldığı sorumluluğa bir yenisini daha ekleyen Nida Olçar, önümüzdeki sezonda mavi şimşek için diğer yönetim kurulu üyeleri ile birlikte omuz omuza hizmet verecek.

Belediye Kütahyaspor’un Anadolu Kulüpleri arasında dillere destan taraftarının bir de görünmeyen yüzü var. Mavi Lacivert renklere gönül veren çok büyük bir kadın taraftar potansiyeli barındıran Kütahya’da; Olçar’ın yeni yönetim kurulunda yer alması kadın taraftarın mavi şimşeğe desteğini  göstermesini de sağlayacak. Nida Olçar’ın kadınların tribünden vereceği desteğe de öncü olması ve aktif rol oynayarak büyük katkı sağlaması bekleniyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir