İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘BİR ESNAFIMIZ ÜŞÜSE BİZE DERTTİR’

Seçim döneminde pazar yerinde bir genç satıcının soğuktan üşüyen ellerini önce ovuşturarak kendisine dönüp ‘Başkanım halimizi görüyorsunuz’ dediğini ileten Başkan Işık, pazar yerlerinin üstünün kapanmasının Kütahyalıların ve esnafın en büyük ve öncelikli talebi olduğunu belirtti. MHP Milletvekili Ahmet Erbaş ise esnafın ve vatandaşların her türlü konfora layık olduğuna vurgu yaptı

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın seçim vaatlerinden biri olan Pazar yerleri projesinin ilk adımı atıldı. Pazartesi Pazarı çevre kapanması yapılan açılış töreni ile hizmete girdi. Törene, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.İşportacılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet İdiz, yapılan hizmette emeği geçen herkese teşekkür ederken; Sebzeciler ve Pazar Yerleri Esnaf Odası Başkanı Hakan Akdaş pazarcı esnafın ve vatandaşların artık daha rahat bir ortamda alışveriş yapma imkanına kavuştuklarını ifade ederek Başkan Işık ve ekibine teşekkür etti.“Bir esnafımız açıkta kalsa, üşüse, hastalansa bizim için bir derttir. Pazartesi pazarının çevresinin açık olması, burada alışveriş yapan, burada ticaret yapan esnafımızı da huzursuz ediyordu ”ifadelerini kullanan Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit, “Emeği geçen herkesten, başta Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’tan Allah razı olsun” dedi.

SIRASI İLE KAPANACAK

Seçim öncesi ziyaretlerde Kütahyalıların ve pazar esnaflarının en büyük ve öncelikli talebinin Pazar yerlerinin kapanması olduğunu belirten Başkan Işık, seçim döneminde Cumartesi Pazar yerinde bir genç satıcının soğuktan üşüyen ellerini önce ovuşturarak ısıttığını sonra vatandaşın alışverişini tamamladığını ve kendisine dönerek ‘Başkanım halimizi görüyorsunuz, Pazar yerlerimizi kapatın’ dediğini iletti. Pazarın üstünün kapatılmasının projelerinden biri olduğuna değinen Işık, “Geçen yıl burayı ihaleye verdik. 510 bin TL sözleşme bedeli ile 3 aylık süre içerisinde Belde A.Ş. burayı tamamladı. İki aydır hizmet veriyor. Açılış programı bugüne nasip oldu. Emeği geçen herekse teşekkür ediyorum. Bundan sonrada diğer Pazar yerlerimizi sırası ile dönemimiz içerisinde kapatılmasını sürdüreceğiz” şeklinde konuştuHem pazarcı esnafının hem de alışveriş yapan vatandaşların her türlü konfora layık olduğuna vurgu yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş; “Bu yüzden pazaryerini bu şekilde kapatan başkanımıza, yönetimine ve Belde A.Ş.’ye teşekkür ediyorum. Pazarcı esnafımıza da hayırlı bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir