İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BİZİ NORMALE AŞI DÖNDÜRÜR

Koronavirüsle mücadelede en önemli etkenin aşı olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, aşı sırasından “öncelikli” durumdaki her vatandaşın ihmal etmeden randevu alması ve aşı olması gerektiğini belirtti. Çelik, normale dönüşün aşı ile mümkün olacağını da vurguladı.

Türkiye koronavirüsle mücadelesine aşılma ile devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son açıklamalarında aşıda 40 yaşa kadar inildiğini ve kuryeler, taksi dolmuş esnafı gibi risk grubu yüksek yeni mesleklerin aşıda öncelikli hale geldiğini belirtirken Vali Ali Çelik de Kütahyalıları uyardı.

RANDEVUNUZU İHMAL ETMEYİN

Normal hayata dönüşte aşının büyük önem taşıdığına dikkat çeken Vali Ali Çelik, vatandaşların aşı randevularını ihmal etmemeleri gerektiğini belirtti.

Aşı çalışmalarının hızla devam ettiğini ve Kütahya’da aşı sırası gelen vatandaşların mutlaka randevu alarak aşı olması gerektiğini vurgulayan Vali Çelik, “Lütfen randevunuzu aksatmayın” ifadelerini kullandı.

Kütahyalılara bir uyarı da Esnaf Derneği’nden geldi. Kütahyalı vatandaşlara seslenerek “Esnafı seviyorsan aşı ol. Aşı programına uyulması halinde virüsün üstesinden gelebiliriz” şeklinde konuşan Kütahya Esnaf Derneği Başkanı Ali İhsan Özdemir, “Bir yılı aşkın bir süredir devam eden ve tün Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadele aralıksız devam diyor. Virüsle mücadelede en etkin yöntem aşı olarak bilim insanları tarafından defalarca açıklanırken, bazı insanların halen bunu tartışma konusu yapması aşı çalışmalarında ki en büyük engel olarak görülüyor” ifadelerini kullandı.

KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Vaka sayılarının Türkiye genelinde en fazla olduğu illerden biri olan Kütahya olduğunu hatırlatan Özdemir, ‘Esnafını seviyorsan aşı ol’ sloganı ile tüm Kütahyalılara “Kütahya’mızı seven bir işletmeci olarak özellikle ilimizde salgının azalması için belirtilen kurallara uyulması ve esnafımızın zor günler geçirmemesi için mutlaka aşı programına uyulması gerekiyor. Bu sayede virüsün üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Özellikle tüm toplumumuz ve esnafımızın daha fazla zor günler geçirmemesi için sırası gelen herkesi aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir