İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KÜTAHYA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN ADINA YAKIŞIR BİR PROJE

Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kuruculuğunu üstlendiği “Let’sLearnWith 3D and Web 2.0” e-Twinning projesi hakkında konuşan Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, e-Twinning projelerinin Kütahya genelinde artış gösterdiğini ve Kütahya Eğitim Vizyonu amaçlarına adım adım yaklaşıldığını belirtti.

Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ankara Yenikent Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kuruculuğunu üstlendiği “Let’sLearnWith 3D and Web 2.0”   eTwinning projesi başarı ile tamamlandı.

Pandemi koşullarının öğrencilerin öğrenmeleri üzerinde oluşturduğu olumsuz etkileri tersine çevirmek adına başlatılan projede öğrencilerin, okul takımları ve karışık takımlar halinde ortak ürünler oluşturması hem Türkçe hem İngilizce etkinlikler gerçekleştirmesi hedeflendi.

Verilen online ve yüz yüze eğitimler ile 3D tasarım programlarını ve çeşitli Web 2.0 araçlarını kullanmayı öğrenen öğrenciler, kendi tasarımlarını oluşturdu.

Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Engin Eroğlu ve Ankara Yenikent Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Ebru Yağmur’un kurucuları olduğu projenin diğer ortak okul ve öğretmenleri ise şu isimlerden oluşuyor: NaimeTömekMesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İzmir) – Pınar Çetin, Alaşehir Şehit Evren Kara Mes. ve Tek. Anadolu Lis. (Manisa) – Recep Ertok, Çiğli 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İzmir) – Murat Kulu,Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi (Mersin)- Sonay Atar

BAĞLAR KOPMADI

Dünyada ve ülkemizde zor geçen bu süreçte hem öğrencilerinin hem de öğretmenlerinin boş durmadığını vurgulayan Okul Müdürü Halil Kurt, Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin adına ve tarihine yakışır bir şekilde eğitim-öğretime devam ettiklerini söyledi. Bu tür projelerin öğrencilerin ve öğretmenlerin mesleki gelişimine katkıda bulunduğunun altını çizen Halil Kurt, tamamlanan proje ile öğrencilerin pandemi döneminde okulları ile bağlarını koruyarak verimli bir eğitim-öğretim yılı geçirmeleri sağlanmıştır. Projede emeği geçen öğrenci ve öğretmenleri tebrik ediyorum.” diye konuştu. 

KÜTAHYA GENELİNDE ARTIYOR

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ise proje ile şunları ifade etti:“Yenilikçi ve dijital uygulamaların en kolay bir şekilde uygulanabileceği, Avrupa’daki okulları bir çatı altında toplayan ve farklı ülkelerdeki öğretmenlerin ortak projeler yapmalarına olanak sağlayan eTwinning projelerinin ilimiz genelinde artış göstermesi Kütahya Eğitim Vizyonu amaçlarımıza da yaklaştığımızı göstermektedir. Projeye emek veren, bu süreçte kendini, eleştirel bakış açısını ve yaratıcılığını geliştiren bütün öğrencilerimize ve onlara destek olan bütün öğretmenlerimize teşekkür ederim.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir