İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SAYGIYLA YÂD EDİYORUZ

Gen yaşta görme yetisini kaybetmesine rağmen gönlündeki edebiyat sevgisiyle onlarca eşsiz esere imza atan Cemil Meriç ölümünün 34. Yılında anıldı.  Meriç’in “Nereye gidersen git, bulacağın aydınlık, zihninin aydınlığı kadar olacaktır” sözünü hatırlatan Vali Çelik, edebiyat ve düşünce dünyamızın güçlü kalemi Cemil Meriç için rahmet diledi.

Yazar-düşünür Cemil Meriç, vefatının 34. yılında anılıyor. Kaleme aldığı eserleriyle edebiyat tarihinin önemli isimleri arasında yer alan Meriç için Kütahya Valisi Ali Çelik de sosyal medya hesaplarında paylaşımda bulundu.

71 yıllık ömrüne onlarca eşsiz eser sığdıranTürk edebiyatının en önemli kalemlerinden biri olan Cemil Meriç vefatının 34. Yılında tüm Türkiye’de rahmetle anıldı.

Sosyal medya hesaplarında paylaşımda bulunan Vali Çelik, “Nereye gidersen git, bulacağın aydınlık, zihninin aydınlığı kadar olacaktır” ifadelerini kullandı.

Vali Ali Çelik, Edebiyat ve düşünce dünyamızın güçlü kalemi, fikir işçisi CemilMeriç’i ebedî aleme irtihalinin yıl dönümünde rahmet ve saygıyla yad ettiğini belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir