İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ADINA YAPILAN TASARIMI İNCELEDİ

UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi Ödüllü Kütahyalı Çini Sanatçısı Hamza Üstünkaya, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya DPÜ tarafından hazırlanan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından basılan “Hamza Üstünkaya Tasarımlarıyla Kütahya Desenleri” kitabını hediye etti. Kitapta Rektör Vural Kavuncu adına özgün bir tasarım da yer alıyor.

Yaşayan İnsan Hazinesi Ödüllü Kütahyalı Çini Sanatçısı Hamza Üstünkaya, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal ile birlikte Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu ziyaret etti.

DPÜ’DE HAZIRLANDI

BAKANLIK TARAFINDAN BASILDI

DPÜ tarafından hazırlanan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından basılan “Hamza Üstünkaya Tasarımlarıyla Kütahya Desenleri” adlı kitabını takdim etti.

Ziyarette DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, KSBÜ Rektör Yardımcısı M. Cem Algın, Editör Prof. Dr. İskender Işık ve Çini Sanatçısı Gülseren Öztuğcu yer aldı.

Çini sanatçısı Üstünkaya tasarımlarının tamamının özgün Kütahya desenlerinden oluştuğunu ifade ederek, kitabın içinde Rektör Kavuncu’nun adıyla özgün bir tasarımın yer aldığını belirtti.Rektör Kavuncu nazik hediye ve ziyaretleri için konuklarına teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir