İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘İHRACAT TÜRKİYE’Yİ MARKALAŞTIRIR’

TİM Marka Konseyi’nin basın lansmanına konuşmacı olarak katılan Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, “Hepimizin marka değeri, ülkemizin imajına da destek olacağı için, markalaşmak ve “Made in Turkey” ibaresi ile kendi markalarımızın ihracatını yapmak çok önemli” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), pandemide küresel fırsatları değerlendirmek, markalı ihracatı ve ihracattaki katma değeri artırmak amacıyla TİM Marka Konseyi’ni kurdu.

TİM; markalaşmanın rekabetin dinamiklerini belirlediği yeni dönemde, firmaların markalı ihracat artışlarını teşvik etmek ve ülke imajına katkı sağlamak adına bir yol haritası oluşturarak küresel endekslerde ilerleme sağlamak amacıyla TİM Marka Konseyi’ni kurdu. TİM Başkanı İsmail Gülle, Konseyin yol haritasını ve ana hedeflerini, ihracatta katma değer üreten Türkiye’nin önde gelen marka kurucularının da katıldığı basın lansmanında paylaştı.

Uluslararası ticaretin yönünü tayin eden pek çok faktör olsa da markalaşmanın öne çıktığına dikkat çeken TİM Başkanı İsmail Gülle, “Eğer markaysanız, sektörünüz istediği kadar kırılgan gözüksün, her krizin üstesinden gelebilirsiniz. Markaysanız, tüketim rekor derecede daralsa dahi, toparlanma yine sizinle başlar. Bizler, bu anlamda oldukça şanslı bir coğrafyada bulunuyoruz. Farklı olmak, marka olmak bu milletin geleneğinde, kaderinde var” dedi.

‘BİZİ ÇOK HEYECANLANDIRDI’

Marka Konseyi’nin kurulmasının önemine vurgu yapan Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, “Marka Konseyi’nin kurulması, ihracat yapan firmalardan biri olarak bizi çok heyecanlandırdı. Bu konseyde olan şirketler hali hazırda ihracata önemli katkılar sağlayan şirketler. Marka Konseyi platformu çatısı altında ihracat hedeflerimize birlikte ulaşacağız. Katma değerli ürünler üreterek ihracata önemli katkılar yapmak istiyoruz. Katma değerli ürünlerimizi satabilmenin önemli bir yolu da markalaşmaktan geçiyor. Bu nedenle Marka Konseyi’nde yapacağımız çalışmalarla hedeflerimize ulaşmayı umuyoruz” açıklamasında bulundu.

TİM Başkanı İsmail Gülle’nin “Bir fert bir ürünü, bir ürün bir markayı, bir marka bir sektörü, bir sektör ise bir ülkeyi marka yapar.” Sözüne dikkat çeken Sema Güral Sürmeli,  “Ne doğru bir söz. Hepimizin marka değeri, ülkemizin imajına da destek olacağı için, markalaşmak ve “MadeinTurkey” ibaresi ile kendi markalarımızın ihracatını yapmak çok önemli. Bugün bütün sektör öncüleri ile bir arada olmanın ve birlik olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir