İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SANAYİCİ BEKLİYOR

Birinci ve ikinci Organize Sanayi Bölgesindeki yatırımcının şu anda yaşadığı en büyük problemin alt geçitlerde kilitlenen trafik olduğuna vurgu yapan MHP Milletvekili Ahmet Erbaş, Afyon’da TCDD’nin depolama ve yükleme tesisi kurduğunu belirtti. Erbaş, “Yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayan ve seramikte dünyaya kafa tutan sanayici bizden bunu bekliyor” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya 1. ve 2. Organize Sanayi, Bölgelerindeki en büyük problemin altgeçitlerde kilitlenen trafik olduğunu belirtti.

Kütahya organize sanayi bölgelerinin son dönemde gerçekleştirdiği atılıma dikkat çeken Ahmet Erbaş, “Özelikle seramikte dünyaya kafa tutuyoruz. Birinci ve ikinci Organize Sanayi Bölgesinde yüzde70’lere varan oranda yapılaşmamız var. Siyasetçi Kütahya’ya yatırım yaparken şehirdeki siyasetçilerin kimliğine bakmaz. Yatırımcı rahat bir ortamda üretim yapabilmeyi umursar. Siyasetçinin görevi burada devreye giriyor. Biz siyasetçiler yatırımcıyla alt yapı hazırlamak zorundayız. Yatırımcıların Kütahya’ya geldiklerinde güven içinde sitelerini, sanayilerini kuracak zeminleri kurmak zorundayız. Bizim görevimiz burada biter. Birinci ve ikinci Organize Sanayi Bölgesinde şu anda en büyük problemi de açıklayan Ahmet Erbaş,  “En büyük sıkıntı oradaki altgeçitler. Alt geçitlerde trafik kilitleniyor” şeklinde konuştu.

‘BİZ HALA KURDURAMADIK’

Geçen yıl Kütahya’nın 7bin 400ton ihracat yaptığının altını çizen MHP Milletvekili Ahmet Erbaş, “Yanımızdaki Afyon İçhisar’da sır bin ton ihracat yapılma ihtimali var diye Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları depolama ve yükleme tesisi kurdu biz Kütahya’ya hala kurduramadık. Yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayan ve seramikte dünyaya kafa tutan sanayici bizden bunu bekliyor” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Ölçerler Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ölçer de aynı konuya değinmiş ve TCDD ile lojistik merkez yapılması için bir protokol yapıldığını ancak konu hakkında bir gelişme yaşanmadığını vurgulamıştı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir