İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BELEDİYE KÜTAHYASPOR’A KALICI GELİR SAĞLAYACAK

Yoncalı Şifa Kent Projesinde yapımı devam eden bir nizamı iki de antrenman sahasının inşaatının yanında bir de sosyal tesis yapılacağını belirten Prof. Dr. Alim ışık, Kütahya Belediyesi sporcularına ait tesisler aynı zamanda normal vatandaşların gelip konakladığı bir yer olacak. Bundan kazanılan gelir de Belediye Kütahyaspor’a gidecek” dedi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık sosyal medya hesabından yayınlanan programda Mehmet Yaylıoğlu’nun sorularını cevapladı.Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Yoncalı Şifa Kent Projesi kapsamında yapılması planlanan spor tesislerin yanına bir de otel yapılacağını ifade etti.

BEŞ YILDIZLI OTEL KALİTESİNDE

Yoncalı’da şu an da inşaatı devam eden bir nizamı iki de antrenman sahasının inşaatının devam ettiğini hatırlatan Başkan Işık, yanına bir Belediye Kütahyaspor ait sosyal tesisler yapılacağını belirtti. Tesislerin beş yıldızlı otel kalitesinde olacağını vurgulayan Başkan Alim Işık, “Çalışmaları önümüzdeki sezona yetiştirecek şekilde ayarlıyoruz. Artık takımı her şeyiyle bir arada tutacağız. Tesisin bir katını tamamen belediyemiz sporcularına ayırdıktan sonra üst katlarda da konuk takımların konaklaması sağlanacak” ifadelerine yer verdi. Yapılacak konaklama tesisin aynı zamanda bölgeye gelecek turistlerin hizmetine de açılacağını vurgulaya Başkan ışık, “Tesisler aynı zamanda normal vatandaşların gelip konakladığı bir yer olacak. Bundan kazanılan gelir de Belediye Kütahyaspor’a gidecek” ifadelerine yer verdi. Yoncalı Şifa Kent Projesinde toplam 200 dekarlık bir alanda 11 parselin Kütahya Belediyesi adına tapu tescili yaptıktan sonra, proje kapsamında futbol takımlarının antrenman yapabilecekleri sahalara dönüştürülmesiyle ilgili çalışmalar sürüyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir