İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BEŞKARIŞ BARAJI BEŞKARIŞ KÖYÜNÜ SULAMIYOR

Türkiye’deki işsiz sayısının 10 milyonu geçtiğine vurgu yapan Ali Fazıl KasapEkonomi bitmiş vaziyette. Saray beslemeleri üç beş maaşla keyif çatarken vatandaş işsizlik içinde kıvranıyor” dedi. Kasap, Altıntaş Beşkarış Barajı’nın Beşkarış Köyünü sulamadığını belirterek tarımın, hayvancılığın yok edildiğini savundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) hayat pahalılığı hakkında eleştirilerde bulundu.Kasap, Altıntaş BeşkarışKöyü’ndeki çiftçilerin sulama yapamadığını da dile getirdi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kütahya’da da esnaf perişan hâlde olduğuna vurgu yapan Ali Fazıl Kasap, “İşsizlik almış başını gidiyor, yapılan hibe destekleri hikâye konumunda, dişin kovuğunu bile doldurmuyor. Kira mı, elektrik mi, doğal gaz mı, vergi mi, sigorta mı? Bu giderler için yeterli destek yok. Ekonomi bitmiş vaziyette. Saray beslemeleri üç beş maaşla keyif çatarken vatandaş işsizlik içinde kıvranıyor. Buradan Genel Başkanımızın sözleriyle bir kere daha sesleniyorum: “Artık vakit tamam, seçim zamanıdır bu zaman. Milletten korkma, sandıktan kaçma Erdoğan” dedi.

İŞSİZLER 10 MİLYON’U GEÇTİ

Türkiye’deki işsiz sayısının 10 milyonu geçtiğine vurgu yapan Ali Fazıl Kasap, pahalılığın vatandaşları perişan ettiğine 128 milyar doların buharlaştırıldığına vurgu yaptı. Milletin büyük bir kısmının gelirinin her gün eridiğine değinen Kasap şu ifadeleri kullandı:“Saray ve bir avuç saray sosyetesinin durumu son derece iyi ama millet “açım” diye bağırıyor. Bu düzeni değiştireceğiz”

Pandeminin mücbir sebep ilan edilmesi gerektiğini ve garanti ödemelerin bu şekilde ertelenebileceğini belirten Kasap, “Mücbir sebep ilan etmediniz. 5’li çeteye ve diğer yandaşlara verdiğiniz paralar toplamda bu yılsonu itibarıyla 51 milyar Türk Lirası tutuyor. Siz bunun onda 1’i kadar yardım yaptınız halka. Mücbir sebeple hâlâ patronları zengin etmeye, yandaşları zengin etmeye devam edecek misiniz? Mücbir sebep derhâl ilan edilmeli” şeklinde konuştu.

EKİNLER KURUDU

Geçen hafta sonu Altıntaş Beşkarış köyünü ziyaret ettğini ifade eden Ali Fazıl Kasap, köyde yaşanan sulama sorununu işu sözlerle özetledi: “ Köy halkı sulama yapamıyor. Baraj köyün dibinde. Köyün adı “Beşkarış”, barajın adı “Beşkarış” ama köy sulama yapamıyor. Bakana sorduk. Soru önergemize, 9.500 hektar arazinin tamamının sulandığı yönünde cevap geldi. Ya, tamam Bakan gitmiyor ama Altıntaş İlçe Tarım Müdürü de mi gitmiyor, kaymakam da mı gitmiyor, il tarım müdürü de mi gitmiyor? Bu cevaplar yalan, doğru değil.Ekinler yandı, kurudu; pancar, mısır su istiyor. Memleketi kuruttunuz, Kerbela’ya çevirdiniz; tarımı da hayvancılığı da çiftçiliği de yok ettiniz. “Yalancıdan Bakan olmaz.” Demişlerdi”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir