İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HEP BERABER KOLLARI SIVIYORUZ

Kütahya’da günlük aşı uygulama kapasitesinin 16 bin seviyelerine ulaştı. Valilikten yapılan açıklamada 309 bin 920 doz Covid 19 aşısı uygulandığı, kişisel koruyucu tedbirlerle birlikte yaygın aşılama ile güzel günler in çok yakın olduğu vurgulandı.

Kütahya Valiliği koronavirüs aşı çalışmalarında gelinen son durumu hakkında bir basın açıklamasında bulundu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19’a karşı en büyük silahın maske, mesafe,temizlik kuralları ile birlikte aşı olduğuna dikkat çekilirken aşı sayesinde yeryüzünden silinmiş pek çokhastalık olduğu hatırlatıldı.

Salgına karşı aşılama çalışmalarının sürdüğü belirtilirken Kütahya’da hastaneler, aile sağlığı merkezleri ve gezici ekiplerle Covid-19 Sinovac aşıuygulaması Ocak ayından itibaren başlandığı, Nisan ayından itibaren Biontechaşısının da uygulanmaya başlandığına vurgu yapıldı.

309 BİN 920 DOZ

Virüsle mücadele hastaneler, toplum sağlığı merkezleri, aile sağlığı merkezleri, organizesanayi bölgeleri ve mobil ekiplerle aşı uygulamalarının yoğun bir şekilde devam ettiğine dikkat çekildi. Yapılan açıklamada bugüne kadar Kütahya’da birinci doz 193 bin 105, ikinci doz 116 bin 815 olmak üzeretoplam 309 bin 920 doz Covid 19 aşısı uygulandığı, günlük aşı uygulama kapasitesinin 16 bin seviyelerine ulaştığı açıklandı.

GÜZEL GÜNLER ÇOK YAKIN

Çarşamba günü Kütahya’da 10 bin 802 doz ile günlük olarak en yüksek aşıuygulaması yapıldığı belirtilirken şu ifadelere yer verildi: “Vatandaşlarımızın aşı uygulamasına talepleri ile günlük aşı uygulama dozu her günartmaktadır.Öncelikli gruptaki vatandaşlarımıza hastanelerimizde 09.00-24.00, ailehekimlerinden saat 09.00-17.00 saatleri arasında randevulu ya da randevusuz aşıuygulanması devam etmektedir.Ayrıca toplum sağlığı merkezlerimizde ve mobil ekiplerimizde aşı uygulamalarıdevam etmektedir.Kişisel koruyucu tedbirleri ili birlikte yaygın aşılama ile güzel günler çok yakındır.Aşı sırası gelen vatandaşlarımızın aşı olmaları halk sağlığı korunması büyük önemtaşımaktadır. Hep beraber kolları sıvıyoruz”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir