İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TELEFON DOLANDIRICISI YAKALANDI

Meydan Mahallesi Musalla Caddesi’nde oturan Sıdıka Atlı’yı adının FETÖ soruşturmasına karıştığını söyleyerek dolandırmak isteyen Haydar H. Atlı’nın oğlu ve torunu tarafından yakalandı. Şehit annesi olduğu öğrenilen Sıdıka Atlı çok korktuğunu ifade etti.

Kütahya’da şehit annesini dolandırmak isteyen şüpheli, ailenin oğlu ve torunu tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

Olay, Meydan Mahallesi Musalla Caddesi üzerinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Haydar A. isimli kişi telefonla kendini polis olarak tanıtıp şehit annesi Sıdıka Atlı’nın FETÖ soruşturmasında adının karıştığını ve 50 bin TL vermesi halinde bunun temizleyeceğini söyledi. Konuşmanın ardından oğlu A.A. ve torunu O.A.’ya haber veren şehit annesi S.A., parayı ve altınları şüphelinin istediği gibi dairenin giriş kapısına bıraktı. Şüpheli Haydar H., içinde 50 bin lira değerinde altın ve para olan poşeti aldığı sırada şehidin kardeşi ve yeğeni tarafından yakalandı.

‘ÇOK KORKTUM’

Şehit Annesi Sıdıka Atlı, “Bir kişi beni telefonla arayıp, adımın FETÖ olayına karıştığını söyledi. Ben durumu oğluma anlattım. Daha sonra kişi eve çağırıp parayı verdik. Torunum ve oğlum kişi yakalayarak polise teslim etti. Çok korttum” dedi.

Polisdeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli Haydar H. tutuklandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir