İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÜSTÜN YETENEKLİ ÖĞRENCİLER BİLİM YOLCULUĞUNA ÇIKIYOR

Türkiye’nin farklı şehirlerinden üstün yetenekli öğrencileri bilimin doğasına yolculuğa çıkarak proje kapsamında öğrenciler eleştirel düşünmenin yollarını öğrenecek. Uygarlık tarihinin değiştiği yer  olan Şanlıurfa’da düzenlenecek etkinlikler 20 kişilik proje ekibinin gözetiminde 7 gün boyunca sürecek

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Araştırıma Görevlilerinden Gamze İnci’nin yürütücülüğünü yaptığı Üstün Yetenekli Öğrencilerle Uygarlık Tarihinin Değiştiği Yerde Bilimin Doğasına Yolculuk Projesi son aşmaya geldi.

PROJEYE TUBİTAK DESTEĞİ

TUBİTAK tarafından desteklenen ve üstün yetenekli öğrencilere bilimin doğası, kazanımları eşliğinde disiplinler arası bir eğitim vererek öğrencilerin yeni bilgileri keşfetmelerini sağlama, farklı alanlarda bilimsel bakış açıları kazandırma imkânı verecek proje öğrencilerin eleştirel ve yaratıcı düşünmelerini de sağlayacak.

Proje ekibi 20 kişilik uzman ve eğitmenleri Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenlerden oluşuyor.

ŞANLIURFA’DA 7 GÜN

21 – 27 Haziran 2021 tarihleri arasında 7 gün boyunca Şanlıurfa’da uygulamalı etkinliklerle gerçekleştirilecek projede Türkiye’nin farklı şehirlerinden üstün yetenekli öğrenciler bilimin farklı disiplinlerine doğru bir yolculuğa çıkacak.

Üstün Yetenekli Öğrencilerle Uygarlık Tarihinin Değiştiği Yerde Bilimin Doğasına Yolculuk Projesi değerlendirme toplantısına katılan Rektör Prof. Dr. Kazım Uysal, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Terzi, Arş. Gör. Gamze İnci ve proje ekibi ile bir araya geldi. Toplantıda projeye ülkenin dört bir yanından katılımcı olarak gelecek olan üstün zekalı ve yetenekli öğrencilere yönelik tasarlanan eğitim içerikleri ile planlanan etkinlikler için son düzenlemeler ve öğrencilere dağıtılması planlanan hediyelerden örnekler ve projenin bir haftalık programı Rektör Kazım Uysal’a  sunuldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir