İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KÜTAHYA BELEDİYESPOR KULÜBÜ VOLEYBOL TAKIMI 1. LİG’DE

Futboldaki süper ligin karşılığı olan Voleybol Efeler Ligine bir adım daha yaklaşan Kütahya Belediyespor Kulübü Voleybol Takımı bu sezon 1. Ligde mücadele edecek. Başkan Işık’ın desteği ile Kütahya’daki gençleri, yukarılara çıkartmak hedefinde olduklarını belirten Antrenör Mert Bektaş,  “Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bağlantılarımız kuvvetli” dedi.

Geçtiğimiz yıl TVF Voleybol 2. Liginde mücadele eden Kütahya Belediyespor Kulübü Voleybol Takımı bu sezon 1. Ligde mücadele edecek.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı ile yapılan görüşmeler sonrasında, TVF Voleybol 1. Lig yarışma hakkını devir alan Kütahya Belediyespor Kulübü Voleybol Takımı bu sezon 1. Ligde mücadele edecek.

SÜPER LİG’E BİR ADIM DAHA

Makamında voleybol antrenörleri kulüp başkanı ve voleybol şube sorumlularını ağırlayan Belediye Başkanı Prof Dr. Alim Işık, “Kütahya Belediyespor Kulübümüzün Voleybol Takımımız 2. Ligde mücadele etmişti. Takımımızı, bu sene 1. Ligde müsabakalara çıkacak bir kulübe dönüştürdük. Kütahya Belediyespor Kulübümüz ile Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü arasında yapılan görüşmeler sonucunda Kütahya Belediyespor Kulübümüz Erkek Voleybol Takımı, Bursa Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımının, Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 1. Lig yarışma hakkını devir alarak, voleybol takımımızın birinci lige yükselmesi sağlandı. Futboldaki süper ligin karşılığı olan Voleybol Efeler Ligine bir adım daha yaklaşan Kütahya Belediyespor Kulübümüz Voleybol Takımımızın yeni sezon hazırlıklarını, Kütahyalı hemşerimiz antrenör Şeref Tekin ile yürütecek” dedi.

Kütahya’da voleybolun özendirilmesi ve gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarının sağlanması amacıyla voleybol alt yapı sorumlusu Ömer Orçun Kazak önderliğinde, antrenörlerNiyazi Mert Bektaş, Büşra Atik ve Ayşegül Derin’in bu görevi üstlendiğini belirten Başkan Işık, “Kendilerine başarılar diliyorum” dedi. Takımın bu aşamaya gelmesinde emeği geçen Bursa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Gökhan Dinçer’e, Bursa Büyükşehir Belediyespor voleybol şube sorumlusu Av. Yunus Emre Gelen’e, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı ve Kütahya Belediyespor Kulüp BaşkanAbdullah Damcı, Belediye Meclis Üyesi Fuat Gökçe’ye, kulüp voleybol şube sorumlusu, Belediye Yazı İşleri Müdürü Efrahim Karakuş’a teşekkür eden Işık, “Sporseverleri bundan sonra voleybol erkek takımımızın 1. Lig müsabakalarını izlemeye davet ediyorum” dedi.

BAĞLANTILARIMIZ KUVVETLİ

Uzun yıllar voleybol oynadığını belirten Antrenör Şeref Tekin, Alim Işık’ın desteği ile Kütahya Belediyespor voleybol takımında çalışmak istediğini söyledi. Bektaş; “Asıl amacımız buradaki gençleri, yukarılara çıkartmak. Eşimde Kütahyalı ve voleybolcu. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bağlantılarımız kuvvetli. Yerli oyuncularla bu takımın başarıyı elde edeceğiz diye düşünüyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir