İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TURİZMDE ATILIMIN SEMBOLÜ OLACAK

NG Kütahya Seramik’in 15 Temmuz darbe girişiminin yapıldığı dönemde dahi hiç aldırış etmeden yatırımlarına devam ettiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,NG Phaselis Bay Oteli’ninTürkiye’nin turizm sektöründe yapacağı büyük atılımın sembolü olacağını açıkladı.

NG Kütahya Seramik’in son turizm yatırımı NG Phaselis Bay Oteli’nin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Antalya Kemer’deki NG Phaselis Bay’ın açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, NG Kütahya Seramik Kurucu Başkanı Nafi Güral, NG Kütahya Seramik Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ve Güral ailesinden çok sayıda isim katıldı.

1200 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

NG Phaselis Bay Oteli’nin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, NG Kurucu Başkanı Nafi Güral ve Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ı 5 milyar lirayı bulan ve 1200 istihdam sağlayan bu yatırım dolayısıyla tebrik etti ve Güral ailesinin seramik alanında Türkiye ve ülke dışında yaptığı başarılı çalışmaları da yakından takip ettiğini söyledi.Otelin salgın şartlarına rağmen yüksek bir doluluk oranını yakalamasıyla isabetli bir yatırım olduğunu kanıtladığını belirten Erdoğan, bölgenin en güzel koylarından birinde yer alan yüksek standartlara sahip oteli, ülkenin turizm sektöründe yapmaya hazırlandığı büyük atılımın sembolü olarak gördüğünü açıkladı.

HİÇ ALDIRIŞ ETMEDİLER

Yatırımcıların moralinin yerinde olduğunu gördüğünü belirten Erdoğan, devlet destekleri ve teşviklerle yatırımcıyla her türlü kolaylığı gösterdiklerini vurguladı. Erdoğan “İşte NG bunlardan bir tanesi. Hem yatırım hem istihdam, üretim ve bunun ardından ne yapıyor, ihracat yapıyor. En kritik dönemde, 15 Temmuz darbe girişimi yapılmış, o darbe girişiminin yapıldığı dönemde onlar buna hiç aldırış etmeden yatırımlarına devam ettiler. İnanmak bu. İnanırsan, ‘kaderin üstünde bir kader vardır’ dersen yola devam edersin ve bütün yatırımlar hem bereketlenir hem kapılar açılır hem de işsiz vatandaşlarımız işini bulur. Allah sağlık ve ömür verdiği müddetçe de ülkemizin ve milletimizin hizmetinde olacağız. Tıpkı sağlık, savunma sanayi, gıda, tekstil, inşaat gibi turizmde de dünya markası olana kadar durmayacağız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir