İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KISITLAMALARA VEDA GÜNÜ 1 TEMMUZ


Sokağa çıkma kısıtlamasının 1 Temmuz itibariyle tamamen kalktığını müjdeleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Müzikle ilgili sınırlamayı da 24.00’e çekiyoruz. Şehirlerarası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor. 1 Temmuz itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor” dedi.
Tüm Türkiye’nin merakla beklediği gün geldi çattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bir araya gelen Kabine toplantısı yaklaşık 3,5 saatlik görüşmenin ardından sona erdi.
Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgınla mücadelenin aşıyla birlikte güçlendiğini belirtti dün itibarıyla 43 milyon doz aşı yapıldığını, Türkiye’nin son 1 haftada nüfusuna oranla dünyada en çok aşı yapan ülke konumuna yükseldiğine dikkat çekti. Birkaç hafta içinde aşılamayı 18yaş üzerindeki tüm vatandaşlara açmayı hedeflediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, virüsün yeni varyantları sebebiyle dünyadaki sıkıntıların bir süre daha devam edeceğini vurguladı. Erdoğan, “Türkiye bu süreci başarıyla geride bırakacaktır. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktıkça üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir mesele yoktur” ifadelerini kullandı
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
SONA ERİYOR
Kritik toplantının ardından gevşeyen tedbirler hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “1 Temmuz itibariyle sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzikle ilgili sınırlamayı 24.00’e çekiyoruz. Gece Kusura bakmasınlar çünkü kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok. Şehirlerarası seyahat kısıtlamaları ve şehir içi toplu taşımada sınırlamalar sona eriyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor”
‘MUSİBETİN ÜSTESİNDEN
BİRLİKTE GELECEĞİZ’
Sırası gelen herkesin aşı olması hayati öneme sahip olduğuna dikkat çeken Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlardan aşı konusundaki manipülasyonlarına itimat etmemelerini ve bu konuda bilim insanlarına güvenmelerini istedi. Erdoğan sözlerine “Temizlik maske ve mesafe kurallarına uyarak bu musibetin üstesinden birlikte geleceğiz” diyerek son verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir