9 dakikada okunabilir

KÜTAHYA’YA YAKIŞIR FUTBOLCULAR ALACAĞIZ


Belediye Kütahyaspor’da yapılacak transferlerin Kütahya’nın değerleri doğrultusunda olacağını belirten Başkan Alim Işık, “Bu memleketin çocukları ben şehrin takımında oynamak istiyorum bu memlekete katkıda bulunmak istiyorum dediği sürece kapımız hep açık. Biz görüşmeleri mutlaka ve öncelikle yaparız” dedi.
Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık transfer çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Belediye Kütahyaspor’da teknik direktör arayışı için yönetim kurulunun birçok hocayla görüştüğünü belirten Başkan Işık, “Üç hocayla yüz yüze görüşmenin faydalı olacağını düşündüler. Hayati Hoca yüz yüze görüştüğümüz üçüncü hocaydı. Bir buçuk saat görüştük. Sonunda hocamızın, bizim ve takımızın bulunduğu şartlara, 2. ve 3. Ligi bilen bir hoca olması ve kritik dönemlerde kriz dönemlerinde çalıştırdığı takımları yukarı taşımış bir hoca olması nedeniyle uygun olacağı yönünde kanaat getirdik. Hayırlı olsun dedik” ifadelerini kullandı.
Önümüzdeki günlerde de futbolcu transferi için yoğun bir mesai harcanacağını vurgulayan Başkan Işık, “Arkadaşlar hoca bulmadan futbolcuyla irtibat kurmanın çok da doğru olmayacağını söylediler. Hocanın sistemine onun çalışmasına ya da geçmişte çalıştığı tanıdığı futbolculara da yer verebileceği düşüncesine saygı duyduk. İnşallah hep birlikte memnun olacağımız bir sezon geçireceğiz” dedi. Hakan Hayati Karaca’nın kendi isteğiyle; Eren Matyar, Hakan Uzgören, Mustafa Turan, Mücahit Dönmez olmak üzer dört yardımcı hocayla çalışacağını açıklayan Işık, “Dördü de hocanın daha önce çalıştığı hocalardır. Biz de Abdi Aktaş kardeşimi dahil ettik. Abdi bizim kardeşimiz takıma çok emeği geçti. Ondan çok katkı aldık almaya da devam edeceğiz” dedi.
FUTBOLCU OYNARSA
KAZANACAĞINI BİLECEK
Yapılacak transferlerin takım ruhuna ve Kütahya’nın milli ve manevi değerlerine uygun olmasını istediklerini belirten Başkan Işık, “Kütahya’nın çocuğu gibi takımı sahiplenecek. Karakteri ve geçmişi düzgün, sportif başarısına inandığımız oyuncuları tek tek oturup değerlendireceğiz. Sportif başkan vekilimizin altında bir transfer komisyonuna bıraktık bu işi. Sportif Direktör Uğur Şahin bu liglerde top koşturmuş değerli bir hemşerimiz. Üniversiteden bazı hocalarımız var. Onlar da gönüllü destek veriyor. Hocada da olduğu gibi sporcularla da en son kendim bizzat görüşeceğim” şeklinde konuştu. Transfer için önce bütçe oluşturulduğuna değinen Başkan Işık, “Şunu da bir sistem olarak oturtacağız. Diyelim bir oyuncuyla anlatıştık 300 bin TL para istedi. Genelde oyuncular yüzde 40’ını 50’sini peşin istiyorlar. 3’te 1’ini peşin verip geri kalsan 3’te ikisini maç başı vereceğiz. Futbolcu da oynarsa kazanacağını bilecek” şeklinde konuştu. Mavi Lacivertli taraftarların gündemindeki Veli Kızılkaya hakkında da konuşan Başkan Işık, “Veli Kızılkaya bizim memleketimizin çocuğu, sportif kariyerini ben de 2 yıldır takip ediyorum. Geçen sene sporcu görüşmelerinde de ismi geçmiş ama o 2.ligdeki bir takımı tercih etmişti. Bu sene öyle bir değerlendirme olur ya bizden sportif ya da komitedeki arkadaşlarımızdan teklif götürülür sıcak bakar. Neden olmasın? Yeter ki memleketimizin çocuğu olsun, memleketimizin takımına sahip çıksın. Gönül ister ki takımızın 7-8 futbolcusu memleketimizin çocuğu olsun. Ama bu liglerde şunu getirelim diyebileceğimiz oyuncumuz yoktu. Uşakspor’da bir sporcu vardı İsmet onunda konuştuk ama Çorumspor ile anlaşmış. Bu memleketin çocukları ben şehrin takımında oynamak istiyorum bu memlekete katkıda bulunmak istiyorum dediği sürece kapımız hep açık. Biz görüşmeleri mutlaka ve öncelikle yaparız. Ama bizim kimseye ön şartımız olmaz bunların hepsi sporcu profesyonel insanlar ”ifadelerini kullandı.
ALTYAPI KURUMSALLAŞACAK
Daha BAL’dayken futbol akademisini kurduklarını hatırlatan Başkan Işık, altyapı çalışmalarının daha kurumsal bir şekilde devam edeceğini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: “Önce alt yapı hocalarımızla görüşüp bize önerebileceğiniz isim var mı diyeceğiz. En azından birkaç çocuğumuzu eğer önerirlerse hemen A takımına dahil edeceğiz”
HİÇ KİMSENİN KÜSTÜRÜLMEMESİ GEREK
Güral ailesinin Kütahya’nın önemli bir ailesi olduğuna dikkat çeken Başkan Işık, Belediye Kütahyaspor için görüşmek gerekiyorsa herkesle çok rahat görüşebileceğini açıkladı. Işık konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Bu takıma sahip çıkmamız gerektiğini herkese söylüyoruz. Güral ailesi de bunlardan birisi. Böyle bir talep iletildiğinde hayır demeyeceklerini düşünüyorum. Biz bu güne kadar herkese hem katkı yaptık hem varsa bir ihtiyaç talep etmekten çekinmeyiz. Geçmişte yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı insanları kırıcı rencide edici bir pozisyonun en azından bundan sonra bu şehirde yaşanmaması ve hiç kimsenin küstürülmemesi gerektiğini düşünüyorum. İlgili komisyonumuz da var. Gerekli komisyon biz böyle bir çalışmanın alt yapısını yaptık sizin de katkınızı bekliyoruz derlerse ben gönül rahatlığıyla giderim”

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Spor haberleri

ŞİMŞEK’TE KADRO SIKINTISI

Belediye Kütahyaspor Pazar günü oynayacağı Karaman Belediyespor maçı hazırlıklarına başlarken teknik heyeti eksiklikler düşündürüyor. Sakat ve

KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK

Belediye Kütahyaspor yarın Dumlupınar stadında Osmaniye Futbol kulübünü ağırlayacak. Lider Arnavutköy’ün 7 puan gerisinde bulunan Kütahyaspor’un

KEYFİMİZ YOK!

Cahit Özel Başkanını kaydeden, sakatlıkları ve cezalı oyuncuları nedeniyle eksik bir kadro ile Artvin Hopa deplasmanına