4 dakikada okunabilir

TELAFİ EĞİTİMİ İÇİN TÜM HAZIRLIKLAR TAMAM

18 Haziran itibariyle okullarda 2. Eğitim öğretim yılının sonuna ulaşıldığını ve öğrencilerin karnelerine erişebileceklerini belirten Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, 5 Temmuz’da başlayıp Ağustos sonuna kadar sürecek telafi eğitimlerini için tüm hazırlıkları tamamladıklarını vurguladı.

İl Millî Eğitim MüdürüHasan Başyiğit ve Temel Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa TopuzOrgeneral Asıl Gündüz İlkokulunu ziyaret etti.

Okul Müdürü Mehmet Ali Dönmez tarafından karşılanan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, öğrencilerle bir araya gelip oyunlar oynadı, drama sınıfının etkinliğine katıldı.

KARNELER ERİŞİME AÇILDI

Ziyaret sırasında telafi eğitimine dair önemli açıklamalarda bulunan Hasan Başyiğit, “18 Haziran itibariyle okullarımızdaki 2. Eğitim öğretim yılının sonuna ulaştık. Karnelerimiz erişime açıldı.21 Haziran – 2 Temmuz tarihi arasındaki içinde bulunduğumuz bu iki haftayı da Milli Eğitim Bakanlığımızın önerdiği, çocuklarımızın duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimleri destekleyen eğlenceli etkinliklerle okullarımızdatamamlıyoruz. Bu hafta telefi eğitimine sanki bir başlangıç yapıyor gibiyiz” dedi.

5 Temmuz tarihi itibarıyla başlayacak telafi eğitimlerinin Ağustos ayının sonuna kadar süreceğini belirten Başyiğit, “Kütahya olarak “Telafide Ben De Varım” etikliği için biz de tüm hazırlıklarımız yaptık. Öğrencilerimiz, velilerimiz yaz tatilinde 5 Temmuz itibariyle katılmak istedikleri yaş düzeyinde okul düzeyindeki etkinliklere her yerden katılabilecekler. Dijital ortamda Telafide ben de varım internet sitesi üzerinden bu müracaatlar sonucunda da çeşitli gruplarımızı oluşturup istekli tüm öğrencilerimize yönelik bir anlamda yaz kursları gibi telafi kurslarımız 5 Temmuz itibariyle başlamış olacak. Ağustos ayının sonu itibariyle de bu kurslar tamamlanacak. Ardından da 2021-2022 eğitim öğretim yılına geçmiş olacağız” şeklinde konuştu.

HEM EĞLENCELİ

HEM ÖĞRETİCİ

Çocukların içinde bulunduğumuz haftayı ve gelecek haftayı temassız oyunlar oynayarak geçireceğine vurgu yapan Başyiğit şu ifadeleri kullandı:Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “İlk ve Ortaokullarda Temassız Oyunlar” kitabını rehber edindiklerini belirtti. Başyiğit, “Şu anda bir öğrenci grubu bahçede oyun oynarken bir grubumuziçerde AnadoluMasalları Sınıfımızda Masal etkinliğini takip ediyorlar. Bunun gibi çocukların duygusal sosyal gelişimine destek olacak onları arkadaşlarıyla bir arada eğlenceli, öğretici vakit geçirecek şekilde etkinlikler planladık. Bu planlamadoğrultusundaçalışmalarımız devam ediyor”

Nazik ziyaretleri için Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’e teşekkürlerini sunan Okul Müdürü Mehmet Ali Dönmez telafi eğitimi hazırlıkları ve okul hakkında bilgi verdi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Uncategorized haberleri

HER ALANDA GÜÇLÜ TÜRKİYE

Sanayi üretimi verileri doğrultusunda Türkiye’de yılsonunda yüzde 9’un üzerinde büyüme sağlanacağını işaret eden AK Parti Kütahya

24 LİTRE KAÇAK ALKOL YAKALANDI

Kaçakçılık ve Organize suçlarla Şube Müdürlüğü ve Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen operasyonlarda M.E. isimli

ŞİMŞEK KUPAYA HAZIRLANIYOR

Türkiye kupasında Darıca Gençlerbirliği’ni ağırlayacak olan Belediye Kütahyaspor’da hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Günde çift idmanla