İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ŞEHİR MERKEZİNE KURT İNDİ


Fatih Mahallesi’nde öğle saatlerinde kurt indi. Büyük panik yaşayan vatandaşlar belediye ekiplerine ihbarda bulundu. Kurdun yakalanması için teyakkuza geçen Belediye yetkilileri, Söğütlü Çeşme Camii bahçesinde bulunan hayvanın tüm bakımlarını yaparak yaban hayata saldı
Kütahya’da kent merkezine inerek, mahallede gezinen kurt kısa süreli paniğe neden oldu.
Fatih Mahallesinde öğle saatlerinde karşılarında kurt gören vatandaşlar büyük panik yaşadı. Kurdun mahallede gezindiği anları bir vatandaş cep telefonu ile görüntüledi. Vatandaşların ihbarı üzerine kurdun görüldüğü alana Belediye ekipleri geldi.
Belediye ekiplerinin tüm aramalara rağmen kurdun izine rastlamadı. Belediye yetkilileri, kurdun yakalanması için teyakkuzda olduklarını belirterek, kurdu görenlerin kendilerine ihbarda bulunmasını istedi. Kurt kısa süre sonra Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Söğütlü Çeşme Camii bahçesinde bulundu.
Veteriner hekimler tarafından alınarak, Kütahya Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevine götürülen kurdun gerekli tedavi ve bakımı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile ortak çalışma sonucunda yapıldı. Kurt yaban hayatına tekrar salınacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir