İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SELDEN HASAR GÖREN KÖYLERDE YARALAR SARILIYOR

Sağanak yağışın sebep olduğu selden etkilenen köylülerle bir araya gelen Vali Ali Çelik,Selde herhangi bir can kaybının yaşanmaması bizim için bir sevinç meselesi. Zarar gören alanlarda hasar tespit çalışmalarımız tamamlandı. Devletimiz, tüm imkânlarıyla vatandaşımızın emrinde. Rabbim beterinden korusun” dedi.

Vali Ali Çelik ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya Milletvekili İshak Gazel, selden etkilenen köylerde incelemelerde bulundu.

Kütahya’da neredeyse tüm hafta boyunca yağan yağışlar birçok köyde zarara neden oldu. Vali Ali Çelik ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel sağanak yağışlardan dolayı meydana gelen selde zarar gören Kütahya merkez köylerinden Lütfiye ve Yumaklı’yı ziyaret etti.

Zarar gören tarım alanlarında yapılan incelemelerde Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, AFAD Kütahya Müdürü Ahmet Ali Artun, Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık ile İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Fatih Gümüşay da hazır bulundu.

Köylerinde meydana gelen sel hakkında köylülerle konuşan Vali Ali Çelik, son durum hakkında bilgiler aldı. Sel nedeniyle çökme meydana gelen ve İl Özel İdaresi tarafından eski haline getirilen Kozluca-Yumaklı-Lütfiye köylerinin bağlantı yolunu da inceleyen Vali Çelik, yetkililerle bir araya geldi.

‘DEVLETİMİZ VATANDAŞIMIZIN EMRİNDE’

Vali Çelik ile Gazel, köylülere geçmiş olsun dileklerini iletirken; Vali Ali Çelik, ilk andan itibaren gerekli tüm çalışmaların yapıldığını vurguladı. Vali Çelik, “Selde herhangi bir can kaybının yaşanmaması bizim için bir sevinç meselesi. Zarar gören alanlarda hasar tespit çalışmalarımız tamamlandı. Devletimiz, tüm imkânlarıyla vatandaşımızın emrinde. Rabbim beterinden korusun” dedi.

Söğüt Yaylası’nda hayvanlarını otlatan çobanla da bir süre sohbet eden Vali Çelik ile Gazel, vatandaşın istek ve taleplerini dinledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir