İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIRIZ’

Yeni eğitim öğretim yılında öğrencileri büyük bir heyecanla Kütahya’ya yeniden beklediklerini ifade eden Rektör Kavuncu yüz yüze eğitme hazır olduklarını da vurguladı. Şehrin üniversiteye sahip çıkmasında siyasi oluşumların önemine dikkat çeken Rektör Kavuncu, projeler için gerekli kaynak talebinin yetkililere iletilmesinin önemine değindi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ve İl Yönetimi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu ziyaret etti.

Ziyarette; AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç, Gençlik Kolları Başkanı Usame Doğan, Kadın Kolları Başkanı, Melek Mankan, İl Başkan Yardımcısı Muhterem Kılıç ve İl Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Çağlar Bayırcı yer aldı.

KSBÜ’nün mevcut durumu, gelişim planları, çalışmalar ve sağlık hizmeti alanında sunulan yenilikçi yöntemler birimler gezilerek değerlendirildi.

‘HEYECANLA BEKLİYORUZ’

Yeni eğitim- öğretim yılında yüz yüze eğitime hazır olduklarının altını çizen Rektör Kavuncu, öğrencileri büyük bir heyecanla Kütahya’ya tekrar beklediklerini ifade etti. AK Parti heyetiyle son durum değerlendirmesi yapılarak, şehir ihtiyaçları konusunda bilgi alışverişi yapıldı.

‘YETKİLİLERE İLETMEK ÇOK ÖNEMLİ’

Üniversiteye şehrin sahip çıkması- benimsemesi konusunda siyasi oluşumların önemine dikkat çeken Rektör Kavuncu, KSBÜ’nün gerçekleştirdiği projeler ve gerekli kaynakların ayrılması konusunun yetkili bakanlıklar ve makamlara iletilmesi ile ilgili öneminden bahsederek, geçen hafta yapılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ziyaretini örnek gösterdi. Bu ziyarette KSBÜ’nün projeleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a aktarılmıştı.

Rektör Kavuncu, AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ve heyetine teşekkür ederek, birlikte gerçekleştirilen başarılı çalışmalar ve oluşan sinerjinin artarak devam etmesini temenni etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir