İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ATA YURT KAZAKİSTAN’A SELAM OLSUN

Kazak- Türk kardeşliği ve Türkiye’nin Kazakistan’ı tanıyan ilk devlet olması sebebiyle bisikletiyle ülkemizi dolaşan Damir Kusheyev Kütahya’da. Kusheyev ile bir araya gelen Kütahya Belediye Başkan Vekili Salih Özden, Türk dünyasının bütün ülkelerini kardeş olarak görüyoruz. Uçsuz bucaksız sarı bozkırların ortasındaki ata yurt Kazakistan’a selamlarımızı gönderiyoruz” dedi

Kazakistan bağımsızlığının 30. Yıldönümü nedeniyle Türkiye’yi bisikletle gezen Damir Kusheyev, Kütahya’ya geldi. Belediye Başkan Vekili Salih Özden’i makamında ziyaret eden Kusheyev, Kütahya’da olmaktan mutlu olduğunu ifade etti.

2bin 500 kilometre yol kat edecek olan Kusheyev Kütahya Belediye Başkan Vekili Salih Özden’i makamında ziyaret etti.  

Kütahya’da olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Kusheyev, Projesinin Kazak- Türk kardeşliğinin ve dostluğunu sembolize ettiğini dile getirdi.  Kusheyev, “Kazakistan- Türkiye dostluğuna vurgu yapmak istiyorum. Kazakistan 1991 yılında bağımsızlığını ilan ettiğinde, dünyada ilk defa Türkiye bağımsızlığımızı tanıyan ülke oldu. Bu nedenle bisiklet turumu Türkiye’de yapmak istedim. Daha önce Kazakistan’da bu tür etkinliklerde bulundum. Kütahya’dan Bilecik’e, oradan da İstanbul’a gideceğim. Türkiye’de her şey çok güzel. Ancak gördüm ki, bisiklet sporu çok yaygın değil. Kazakistan’da bisiklet daha yaygın bir şekilde kullanılıyor” dedi.

TÜRK DÜNYASININ

TÜM ÜLKELERİ KARDEŞ

Kütahya Belediye Başkan Vekili Salih Özden; “Damir Kusheyev’e Kütahya’da bulunmasından dolayı, bu dostluk nedeniyle kendisine teşekkür ediyorum. Biz Türk dünyasının bütün ülkelerini kardeş olarak görüyoruz. Bu bağlamda da Kazakistan’ın son yıllarda gerçekleştirdiği gelişim ve ilerlemeyi de memnuniyetle izliyoruz. Buradan uçsuz bucaksız sarı bozkırların ortasındaki ata yurt Kazakistan’a selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.

Kazakistan Bağımsızlığının 30. Yıldönümü münasebetiyle Türkiye gelen Damir Kusheyev, İstanbul- Antalya-Ankara- İstanbul güzergahını bisikletle gezecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir