İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KISITLAMALARIN BİTMESİ PANDEMİNİN SONU DEĞİL

1 Temmuz itibariyle sona eren kısıtlamaların her şeyin bittiği anlamına gelmediğini vurgulayan İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, “Bu yıl ciddi bir kuraklık yaşanacağı ortada. Sulama konusunda da aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Bunu köylerimizde birbirimizin hakkını hukukuna riayet ederek aşabileceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu

İl Genel Meclisi Temmuz ayı oturumları İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz başkanlığında yapılan oturumla başladı.

Normalleşme takviminin üçüncü etabı hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, “Ülke olarak pandemi de yeni bir sürece girdik ve olağan kısıtlamalar kalktı ama bu her şeyin bittiği anlamına gelmiyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de yaşanan aşı seferberliğine dikkat çeken Yılmaz, “Ülkemizde çok ciddi anlamda aşılama süreci var. Üçüncü doz aşılamalarında başlaması yönünde karar çıktı ve Sağlık Bakanlığı siteleri erişime açıldı. Bu konuda sizlerden köylerimizde gerekli uyarıları halkımıza yapmanızı rica ediyorum. Kısıtlamaların kaldırılması demek sürecin sona erdiği anlamına gelmiyor yine aynı hassasiyetle davranmamızda büyük fayda olduğunu düşünüyorum.” Dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ

Bu yıl ciddi bir kuralık yaşanacağının bariz olduğunu ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, toplantı da ülke genelinde ve ilimizde yaşanan kuraklığa da dikkat çekti.  Bu yıl ciddi bir kuraklık yaşanacağının ortada olduğunu dile getiren Yılmaz, “Şu an da geçmişte görülmeyen ama bu yıl emarelerini hissetmeye başladığımız su kaynaklarımızda gözle görülür oranda azalmaların olduğunun haberlerini alıyoruz. Sulama konusunda da aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Bunu köylerimizde birbirimizin hakkını hukukuna riayet ederek aşabileceğimizi düşünüyorum. Tabi ekstra su kaynakları olursa biz bu suyun gelmesi için elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi belirtmek isterim.” Şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Temmuz ayının ilk toplantısı gündemdeki maddelerin görüşülmesi ile sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir