İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İLK YARIŞMASINDA “DORUKLARA” UZANDI

En genç yarışmacı olarak katıldığı TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası’na kendi yaptığı dronelarla katılan 11 yaşındaki Doruk Cengiz üçüncülüğe uzandı. Cengiz, katıldığı ilk büyük yarışta üçüncülük elde ederek gelecek adına büyük umut verdi.

Türkiye Drone Şampiyonası’nda Kütahya Tasarım Teknokent Ön Kuluçka Merkezi’ni temsil eden 11 yaşındaki Doruk Cengiz şampiyonluğun ilk etabında üçüncülüğe uzandı.

TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası’nın Elazığ’da düzenlenen 1. Etabına katılan Doruk Cengiz, Türkiye’nin en hızlı pilotlarının katıldığı yarışmada 3. olmayı başardı. Şampiyonada boy gösteren 32 yarışmacı arasındaki en genç isim olan Doruk, Teknokentimizin Ön Kuluçka Merkezi’nde kendi yaptığı dronelarla katıldığı ilk büyük yarışında üçüncülük elde ederek gelecek adına büyük umut verdi.

DPÜ’den yapılan açıklamada, “Kütahya Teknokent’in ve Üniversitemizin geçmişte olduğu gibi bundan sonra da desteklemeye devam edeceği Doruk Cengiz’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir