İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KÜTAHYA ATLETİZMDE BİR MARKA

Kütahya’nın hem sporcu hem de spor kulüpleri açısından Türkiye’deki ilk beş ilden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Işık, Kütahya’nın atletizm alanında adını Halil Akkaş ile Dünya’ya duyurduğunu ve Halil Akkaş gibi birçok başarılı sporcuyu yetiştirerek bir marka haline geldiğini ifade etti. Işık, gelecek yıl birçok spor tesisinin hizmete gireceğini de müjdeledi.

Türkiye U18 Yıldızlar Türkiye Atletizm Şampiyonası, Kütahya ev sahipliğinde tamamlandı. Türkiye’nin dört bir yanından yarışmalar için Kütahya’ya gelen sporcular, bayrak yarışı, 100 metre, 400 metre, 3000 metre, sırıkla atlama, gülle atma, disk atma, üç adım atlama gibi farklı branşlarda yarıştı.

Halil Akkaş Atletizm Stadyumu’nda düzenlenen Turkcell Türkiye U18 Şampiyonası’nda Vali Ali Çelik ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık da tribündeydi.

Şampiyonanın ikinci gününde Halil Akkaş Atletizm Sahasında yapılan 3 Adım Atlama Ödül Töreni’ne katılan Vali Ali Çelik, yarışmanın birincisi Iraz Engin, ikincisi İrem Duran, üçüncüsü Kadriye Dilek Durmuş’a madalyalarını verdi.

Türkiye U18 Yıldızlar Türkiye Atletizm Şampiyonası’na ev sahipliği yapmanın onurunu yaşadıklarını ifade eden Vali Çelik, 18 Yaş Altı Balkan Atletizm Şampiyonası’na katılacak milli takımın belirleneceği şampiyonaya 61 ilden bin 154 sporcunun katıldığını söyledi. Vali Çelik, “Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Halil Akkaş başta olmak üzere emeği geçen herkese şehrimiz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Katkılarından dolayı Vali Ali Çelik’e teşekkür eden Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Yasin Taş, Vali Ali Çelik’e plaket takdim etti.

‘TÜRKİYE’DEKİ İLK BEŞ İLDEN BİRİ’

Yarışmaları, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ile birlikte tribünden izleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’nın atletizm alanında adını Halil Akkaş ile Dünya’ya duyurduğunu ve Halil Akkaş gibi birçok başarılı sporcuyu yetiştirerek bir marka haline geldiğini ifade etti. Başkan Işık, “Bu organizasyonu Kütahya’da gerçekleştiren Atletizm Federasyon Başkanımıza, Genel Sekreterimiz Halil Akkaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kütahya’mız hem sporcu hem de spor kulüpleri açısından Türkiye’de ilk beş ilden birisi. Özellikle atletizmde çok ciddi başarılı sporcularımız var. Bunlardan Kütahya Belediyespor bünyesinde de madalya alan sporcularımız var. Yarışmaya katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Tüm spor branşlarımıza alt yapı çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

‘HALİL AKKAŞ BİZİM

ONURUMUZ GURURUMUZ’

Halil Akkaş adına bir atletizm stadyumunun olmasının kendisine gösterilen vefanın bir örneği olarak açıklayan Başkan Işkı, “Halil Akkaş bizim onurumuz ve gururumuz. Hem karakter olarak hem de spor geçmişi olarak Türkiye’nin yıldızı ve Dünya şampiyonu” şeklinde konuştu

Başkan Işık, Kütahya’da yapımı devam eden ve inşaatına başlanacak olan spor tesisleri hakkında da bilgiler verdi. Başkan Işık, “Gelecek yılda ilçelerimizde ve merkez ilçede tesisleşme programımız var. Belediye sınırları içinde gelecek yıl 15 adet semt sahamızı yapacağız. Bu stadyumun yanına kapalı spor salonu yapacağız. Yoncalı bölgesine 1 nizami 2 adet antrenman çim sahası inşaatı devam ediyor. Bu yıl içinde aynı bölgeye 5 yıldızlı otel seviyesinde Belediye Kütahyaspor tesislerinin inşaatına başlayacağız. 2022 yılı içinde birçok spor tesisini hizmete sokacağız. Alt yapıya çok önem veriyoruz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir