İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ZAFER HAFTASI FİLM FESTİVALİ İLE TAÇLANACAK

20- 22 Ağustos’ta Kütahya’da ilk kez düzenlenecek film festivali olan Uluslararası Aizanoi Kısa Film Festivali’ne 2 binin üzerinde başvuru yapıldığını belirten Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekariya Ünal, “Zafer haftasının ardından kuruluşun ve kurtuluşun şehri olan Kütahya için önemli dönem olacak” dedi

Anadolu’daki en iyi korunmuş Zeus tapınağına ev sahipliği yapan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan, dünyanın ilk borsasının kurulduğu Çavdarhisar Aizanoi Antik Kenti, film festivaline ev sahipliği yapacak. 20 Ağustos 2021 günü düzenlenecek olan Uluslararası Aizanoi Kısa Film Festivali’ için imzalar atıldı.

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Çavdarhisar Kaymakamlığı, Çavdarhisar Belediyesi ile Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği tarafından düzenlenen festival için imzalar atıldı.

Kütahya’nın tanıtımı açısından uluslararası kısa film festivalinin önemli bir çalışma olduğunu belirten Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekariya Ünal, “Kütahya’da ilk kez düzenlenecek olan bir film festivali olacak Aizanoi Kısa Film Festivali çok güzel bir proje. Valimizin, milletvekillerimiz ve bakanlığımız tarafından düzenleyecek olduğumuz Uluslararası Kısa Film Festivali için Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği arasında protokol imzaladık. Projemiz, adı itibari ile Aizanoi Antik Kenti ve Zeus tapınağında düzenleyeceğimiz ilk film festivalidir. Bu anlamda bakanlığımız, milletvekillerimiz ve valimizin büyük desteğini gördük” dedi.

2 BİNDEN FAZLA BAŞVURU

Film festivalinin 20, 21 ve 22 Ağustos tarihlerinde Zeus Tapınağı’nda düzenleneceğini ifade eden Ünal, “Festivalimize bugüne kadar hem ulusal hem de uluslararası 2 binin üzerinde başvuru var, son başvuru tarihi ise 31 Temmuz olarak belirledik. Kendi alanlarından deneyimli bir kadro ile çalışmalar inceleyerek, festival filmleri seçilecek. Ağustos ayrıca Kütahya’nın tanıtımı açısından önemli bir başlangıç olacak. Zafer haftasının ardından kuruluşun ve kurtuluşun şehri olan Kütahya için önemli dönem olacak” diye konuştu.

YURT DIŞINDAN TALEP YOĞUN

Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Bülent Cebeci, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal ve Dernek üyesi Öğr. Gör. Osman Özen Uluslararası Aizanoi Kısa Film Festivali hakkındaki son gelişmeleri değerlendirmek üzere Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Vural Kavuncu’yu makamında ziyaret etti.

Rektör Kavuncu’ya bilgilendirmelerde bulunan Dernek Başkanı Cebeci, Festival için yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda başvuru aldıklarını belirtti.

Cebeci festivalin, Kütahya’nın ilk kısa film festivali, Türkiye’de ise antik kentte yapılacak olan ilk kısa film festivali olma özelliğini taşıdığını ifade etti.

Rektör Kavuncu, çalışmalarından dolayı Dernek Başkanı Cebeci’yi tebrik ederek, başarılar diledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir