İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘SPOR TAKIMI KURMAYA TALİBİZ’

Engellilerin hem bedensel aktivitelerini sağlamaları hem de sosyal hayata katılımlarının önemine değinen KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Kavuncu, “Ellerinde bulunan özel basketbol için tasarlanmış tekerlekli sandalyelerle birlikte basketbol takımı kurma yönündeki projelerini de konuştuk. Üniversite olarak da bir spor takımı kurma konusunda talibiz” dedi

Engelliler Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar, Engelliler Umut Spor Kulübü üyeleri ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ)Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu makamında ziyaret etti.

KSBÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Ali Osman Altınay ve Birim Personeli Eşref Oğuzhan Cessur da yer aldığı ziyarette Dans Sporu Türkiye Şampiyonası hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

KÜTAHYA’DA BİR İLK YAŞANACAK

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Dans Sporu 4. Türkiye Şampiyonası’na hazırlanan spor kulübü üyeleri Antalya’da söz konusu yarışmaya katılacaklar. Sporcuları şampiyonaya hazırlayan Koordinatör Altınay söz konusu yarışmaya Kütahya’dan ilk defa katılım sağlandığını ifade etti.

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Kavuncu şunları söyledi: “Engelli Derneğimiz güzel bir faaliyet hakkında bizi bilgilendirmek için geldiler. Bireysel sandalye dans yarışması için Üniversitemiz Engelli Koordinatörü Ali Osman Altınay’ın eğiticiliğinde aldıkları eğitim sonucunda Antalya’da bir yarışmaya katılacaklar. Biz bu faaliyetleri önemsiyoruz. Ellerinde bulunan özel basketbol için tasarlanmış tekerlekli sandalyelerle birlikte basketbol takımı kurma yönündeki projelerini de konuştuk. Bir engelli otobüsü çalışmaları var. Tamamlandığı takdirde bu noktada üniversite olarak da bir spor takımı kurma konusunda talibiz. Böylece engelli kardeşlerimizin hem bedensel aktivitelerini sağlamaları hem de sosyal hayata katılımlarında motive edici unsur olacak. Çalışmaları için tebrik ediyorum.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir