İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ KALDIĞI YERDEN DEVAM

Salgın sebebiyle ara verilen kültür sanat faaliyetlerini yeniden başlatan “Hayat Kime Güzel’ oyununu izleyen Başkan Alim Işık, “Bizler de özlemiştik, uzun zamandır tiyatro izlemiyorduk. Şehrimiz kültürün ve sanatın başkenti olarak iddia ettiğimiz ve bunu da hak ettiğimiz bir şehir. Biz bu tür faaliyetleri önemsiyoruz” ifadelerini kullandı

Koronavirüs salgınında bulaş riski oluşturmaması sebebiyle ara verilen kültür ve sanat etkinlikleri, 1 Temmuz tarihi itibariyle başlayan normalleşme süreciyle kaldığı yerden başladı. Yetişkinler tiyatro oyunu ‘Hayat Kime Güzel’ Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Normalleşme süreciyle birlikte kaldığı yerden devam eden etkinlikler, Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü tarafından 2021 Ahmet Yakupoğlu Kültür ve Sanat sezonu kapsamında 2 perde şeklinde sahnelenen ‘Hayat Kime Güzel’ oyunu izleyicisiyle buluştu.

Yapımcılığını Faruk Sofuoğlu’nun yaptığı ‘Hayat Kime Güzel’ oyununda Televizyon dizi 80’lerden tanınan Faruk Sofuoğlu, Deniz Oral, Hacı Ali Konuk, Tuba Erdem, Burak Kabadayı rol aldı.

TİYATRO İZLEMEYİ ÖZLEDİM

“Hayat Kime Güzel’ oyununu ön sıradan izleyen Başkan Işık, tiyatro izlemeyi özlediği belirtti. Oyun sonrasında sahneye çıkarak oyuncuları tebrik eden Başkan Işık, “ Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bizler de özlemiştik, uzun zamandır tiyatro izlemiyorduk. Şehrimiz kültürün ve sanatın başkenti olarak iddia ettiğimiz ve bunu da hak ettiğimiz bir şehir. Biz bu tür faaliyetleri önemsiyoruz. Uzun zamandır bir araya gelemediğimiz hemşehrilerimizle buluşmamıza vesile oldunuz. Ayaklarınıza sağlık” ifadelerini kullandı.

Başkan Işık tiyatroculara uzun bir aranın ardından yeniden tiyatro izleme fırsatı sundukları için hediye takdim etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir