İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CEMRE HAREKETİ GELECEĞİ DEĞİŞTİRECEK

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Gençlik Kolları bünyesindeki gönüllü 1000 genç ile “Cemre Hareketini” başlattı. Kültürümüzde çok önemli bir yeri olan ve baharın gelişini simgeleyen cemreyi, çevre koruma bilinci ve çevreye dair farkındalıkla birleştiren AK Parti Teşkilatı Kütahya’da da çalışmalarına çocuklarla başladı
Tüm Türkiye’de, yediden yetmişe tüm çevre gönüllüleriyle, doğaseverlerle büyüyecek bir proje olan Cemre Hareketi, 81 ilden 1000 gönüllü ile başlatıldı. Proje kapsamında iklim değişikliklerinden çevre ahlakına, Atık’tan enerji politikalarına kadar geniş bir yelpaze belirlendi.
Cemre Hareketi kapsamında SERA AVM’de kurulan “Geri Dönüşüm Temalı Çocuk Atölyesi’nin açılışına katılan AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Kadın Kolları İl Başkanı Melek Mankan çocuklarla bir araya geldi. Açılışı yapılan atölye sayesinde çocuklar erken yaşta günlük hayatta kullanılan ve çöpe atılan birçok maddenin aslında çöp olmadığını öğrendi. Atölyedeki uygulamalarla çöp olarak nitelendirilen birçok ürün geri dönüşüme kazandırıldı.
SADECE YÜZDE 16’SI
GERİ DÖNÜŞÜME GİDİYOR
Cemre Geri Dönüşüm Temalı Çocuk Atölyesi’nin açılışını çocuklarla birlikte gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Ceyhun, “Geleceğe daha temiz ve daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için atıkları birlikte değere dönüştürelim. Yılda Dünya’da yaklaşık 2.1 Milyar Ton atık oluşurken, bunların sadece yüzde 16 ‘sı geri dönüşüm yapılabiliyor. Atıkların azaltılması ve geri dönüştürülmesi bireysel çabalara bağlıdır” ifadelerini kullandı.
Sağlıklı yarınlar için farkındalık oluşturabilmek adına, Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı’nca başlatılan sıfır atık ve geri dönüşüm kampanyası hakkında açıklamada bulunan Ceyhun, “Sera AVM de kurulan atölyemize geleceğimizin teminatı kıymetli kardeşlerimiz tarafından getirilen atıkların geri dönüşümüne destek olduk. Kullan, dönüştür, geleceği değiştir”dedi.
“İçimize düşen çevre hareketi” sloganıyla tüm Türkiye’de yankı bulan Cemre Projesi ile gençlerin, sahada sürdüreceği çalışmaların toplumun tüm kesimlerine ulaşması ve cemrelerin sayısının her geçen gün artması bu sayede çevreye dair bilgi ve farkındalık düzeyi yükselmesi hedefleniyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir