İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MESLEKİ EĞİTİME DESTEK İMZASI

Kütahya’daki imalat sanayinin ihtiyaç ve taleplerine uygun olarak, nitelikli elemanların istihdama kazandırılması, mesleki eğitimin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla kurulacak CNC ve Kaynak Simülatörler laboratuvarları için ilk adım atıldı.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne CNC ve Kaynak Simülatörleri kurulmasına ilişkin proje protokolü imza attı.

Zafer Kalkınma Ajansı Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programına (MEGDEP) KUTSO başvurusu ve eş finansmanı ile “KUTSO ile Mesleki ve Teknik Eğitimde Sonuç Odaklı İş Birliği” projesi kapsamında imzalanan protokolle mesleki eğitime katkı sağlanması için ilk adım atıldı.

CNC ve Kaynak Simülatörler laboratuvarlarının kurulması için yapılacak satınalma açık ihalesi sonucunda, kazanan firma “SAN LAB Simülasyon Araştırma Geliştirme San. Tic. A.Ş.” yetkilileri ile mal alımı sözleşmesi imzalandı.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç ile KUTSO Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımında, KUTSO toplantı salonunda gerçekleştirilen imza töreninde, söz konusu proje ve faaliyetlerle, orta ve uzun vadede Kütahya’daki imalat sanayinin ihtiyaç ve taleplerine uygun olarak, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanların istihdama kazandırılması, mesleki eğitimin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi yönünde KUTSO’nun katkı sağlama çalışmalarının gayretle devam edeceği açıklandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir