İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MADALYAYLA TAÇLANDIRDILAR

Kütahya’dan ilk kez sporcu yollanan Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Türkiye Şampiyonası’ndan madalyayla dönen Umut Spor Kulübü sporcuları, iki aydır yaptıkları hazırlıkları büyük bir başarıyla taçlandırdı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Tekerlekli Sandalye Dans Sporu 4. Türkiye Şampiyonası Antalya’ da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Engelli Birim Koordinatörü Ali Osman Altınay’ın eğiticiliğinde Şampiyonaya hazırlanan Umut Spor Kulübü sporcuları, Antalya’dan başarılarla döndü.

KÜTAHYA’DA BİR İLK

Kütahya’dan ilk defa Engelliler Umut Spor Kulübü’nün katıldığı şampiyonaya iki aydır hazırlanan sporcular emeklerinin karşılığını madalyayla aldı.

Kütahya Bedensel Engelliler Spor Federasyonu İl Temsilcisi, KSBÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü ve aynı zamanda Engelliler Umut Spor Kulübü ve Yardımlaşma Derneği üyesi Ali Osman Altınay tarafından hazırlanan sporculardan; Hüseyin Ayyıldız Serbest Stil Tek Erkekler Klas-2 Türkiye birincisi, Hava Özkul Serbest Stil Tek Kadınlar Klas-1 Türkiye üçüncüsü, Gülsüm Peker Serbest Stil Tek Kadınlar Klas-2 Türkiye üçüncüsü Yılmaz Teke Serbest Stil Tek Erkekler Klas-1 Türkiye üçüncüsü oldu.

BAŞARIYI KÜTAHYA’YA HEDİYE ETTİ

İlk defa katılım sağlanan Tekerlekli Dans Sporu 4. Türkiye Şampiyonası’nda çalışmaları, gayretleri ve azimleri ile aldıkları başarılardan dolayı sporcuları kutlayan Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar, “Bu başarımızı ilimize sporcularımızla birlikte armağan ediyorum. Bu alanda daha birçok yarışmaya katılacağımızı ve derece ile dönmek için mücadelemizi her zaman devam ettireceğimizi de bilmenizi isterim. Yarışmaya katılmamız için kulübümüze verilen desteklerden dolayı, başta Sayın Valimiz Ali Çelik’e, KSBÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Vural Kavuncu’ ya, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüze sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Kavuncu, KSBÜ olarak bu faaliyetleri önemsediklerini belirterek, Kütahya’dan ilk defa katılım sağlanan söz konusu yarışmada dereceye giren sporcuları başarılarından dolayı tebrik etti.

ŞEYMA DÖNMEZ

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir