İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TAVŞANLILI SPORCU TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Türkiye Wushu kung-fu Federasyonu 2021 yılı Türkiye Şampiyonası’nda birinci olan Emine Çağlar, uluslararası şampiyonalara katılım sağlayacak

Türkiye Wushu kung-fu Federasyonu 2021 yılı Türkiye şampiyonası Sakarya’da gerçekleştirildi. Şampiyonaya Bursa’dan Arslanlı Osmanlıspor Kulübü milli sporcu ve milli takım antrenörü İsa Arslan, öğrencileri ile katıldı.

Türkiye Şampiyonasına Tavşanlı’dan katılan Osmanlıspor Kulübü sporcusu Emine Çağlar birincilik ile döndü.

Sakarya’da gerçekleştirilen Taolu yarışmasında kendi kategorisinde derece yapan Emine Çağlar , Esra Nur Kurt, Emine Canan Kaydı birincilik, Kübra Yıldızbakan ikincilik ve Saime kocamaz üçüncülük elde etti.

Türkiye derecesi elde eden sporcuları yetiştiren Antrenör Arslan, “Türkiye şampiyonları çıkarttık bunun sevincini gururunu bir kez daha yaşamaktan mutluluk duyuyoruz. Şampiyonada derece yapan çocuklarımız Uluslararası veya balkan Şampiyonası’na katılım sağlayacaklar. Yeni milli Sporcular yetiştirmekten milli formayı giymelerini sağlamak onur verecektir. Spora Sporcuya duyarlı ailelerimizin çocuklarımızın geleceği için daha fazla destek ve teşvik etmelerini bekliyoruz.” dedi.

(İHA)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir