İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ALDIĞINIZ EĞİTİMİN IŞIĞINDA YÜRÜYÜN

Mezuniyet törenlerinin insan hayatının dönüm noktalarından biri olduğuna vurgu yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Muammer Gavas, mezun öğrencilere seslenerek “Burada aldığınız bilgiler, deneyimler ve örnekler ışığında yürüyeceksiniz. Bizlerden aldığınız bu mirası geleceğe taşıyacaksınız. Çok değerli bir sorumluluğu üstleneceksiniz” dedi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri Evliya Çelebi Yerleşkesindeki Tırmanma Duvarı önünde mezuniyet coşkusunu yaşadı.

Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşının okunmasıyla başlayan törene; Rektör Vekili Prof. Dr. Muammer Gavas, Baro Başkanı Ahmet Atam, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Batur, Dekan Prof. Dr. İrfan Terzi, İl Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal ve Dr. Öğr. Üyesi Furkan Demir, Kütahya Yeşilay Şube Başkanı Nuri Çetin, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet törenlerinin insan hayatının dönüm noktalarından biri olduğuna vurgu yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Muammer Gavas, “Kıymetli velilerimiz; gözünüzden sakındığınız çocuklarınızın bugün mürüvvetini görüyorsunuz. Bu fedakârlığınız için her türlü teşekkürü hak ediyorsunuz. Bugün sevinmek, mutluluk yaşamak sizin en tabii hakkınız. Emekleriniz için hepinize şükranlarımı arz ediyorum. Saygıdeğer hocalarım; sizler de ailelerden aldığınız emaneti gözünüz gibi koruyarak 4 yıl sonra hayata ve topluma sunuyorsunuz. Uzun yıllar boyunca edindiğiniz bilgileri yavrularımıza sundunuz. Onlara örnek oldunuz. Sizler de önemli fedakârlık yapmış durumdasınız. O yüzden sizlere de teşekkür ediyorum.

KOLAY DÖNEMİ BİTİRDİNİZ

Konuşmasında öğrencilere de seslenen Rektör Vekili Gavas, şu ifadeleri kullandı: “Kolay dönemi bitirdiniz. Artık zor bir sürece başlıyorsunuz. Burada aldığınız bilgiler, deneyimler ve örnekler ışığında yürüyeceksiniz. Bizlerden aldığınız bu mirası geleceğe taşıyacaksınız. Çok değerli bir sorumluluğu üstleneceksiniz. İnşallah yapacağınız görevlerde ehliyetle, adaletle ve sabırla çalışacaksınız. Her birinize başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Esin Kaynar’ın konuşmasının ardından bölümlerini ilk üç sırada bitiren öğrenciler sahneye davet edilerek elde ettikleri başarılar ödüllendirildi.

ÖĞRETMEN ANDI OKUNDU

Genç öğretmenlere öğretmen andını Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, Öğretmen Marşını Öğr. Gör. Handan Özdemirel okuttu.

Fakültenin bölümlerini ilk üç sırada bitiren öğrencileri şu şekilde sıralandı: Türkçe Eğitimi Bölümünü ilk üç sırada bitiren öğrenciler Tuğçe Yılmaz, Neşe Uysal, Zehra Nur Kurnaz; Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümünü ilk üç sırada bitiren öğrenciler Gülnaz Çete, Zehra Çolak, Handan Şenol; Sınıf Eğitimi Bölümünü ilk üç sırada bitiren öğrenciler Esin Kaynar, Seda Nur Özdemir, Çağla Dursun; Okul öncesi Eğitimi (ıı. Öğretim) Bölümünü ilk üç sırada bitiren öğrenciler Havva yeşil Hatice Tunç Sümeyye Gökbayrak; Matematik Eğitimi Bölümünü ilk üç sırada bitiren öğrenciler Sibel Erdem, Büşra Özaydın, Gülizar Tokcan; Fen Bilgisi Eğitimi Bölümünü ilk üç sırada bitiren öğrenciler Kübra Ergül, Emine Yeşil, Özgenur Ekiz

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir